Firma Bosch Rexroth wprowadziła przełomowy system planarny ctrlX FLOW6D

| Wydarzenia

Większa swoboda i precyzja w dziedzinie transportu bezkontaktowego i pozycjonowania

Firma Bosch Rexroth wprowadziła przełomowy system planarny ctrlX FLOW6D

Większa swoboda i precyzja w dziedzinie transportu bezkontaktowego i pozycjonowania

  • Pakiet rozwiązań ctrlX AUTOMATION poszerzony o system planarny 6D
  • Wózki poruszające się z wykorzystaniem 6 stopni swobody, nawet w bardzo ograniczonych przestrzeniach
  • System sterowania ctrlX CORE z aplikacjami dla systemów planarnych

Systemy planarne oferują niespotykany potencjał, który może być wykorzystywany w różnych gałęziach przemysłu. ctrlX FLOW6D firmy Bosch Rexroth przenosi wydajny transport bezkontaktowy oraz pozycjonowanie na zupełnie nowy poziom. Swobodnie poruszające się wózki transportowe przemieszczają się po powierzchniach poziomych, pionowych oraz na trasach podwieszanych. Każdy wózek wykorzystuje aż sześć stopni swobody, poruszając się z dużą prędkością i wysoką precyzją – bez tarcia i generowania zanieczyszczeń. Dzięki integracji z pakietem automatyzacji ctrlX AUTOMATION udało się stworzyć kompleksowe rozwiązanie z kompaktowym systemem sterowania oraz aplikacjami zwiększającymi zakres funkcji.

System planarny to bezkontaktowy system lewitacyjny do wydajnego i bezpiecznego transportu, pozycjonowania i przenoszenia ładunków. Wózki transportowe o różnych kształtach i rozmiarach, sterowane w sześciu w wymiarach, poruszają się po powierzchni roboczej, którą można adaptować modułowo. Umożliwiają to silne, specjalnie umieszczone trwałe magnesy. Dzięki modułowej budowie i możliwości łatwej adaptacji, systemy planarne mogą być wykorzystywane w wielu sektorach przemysłowych, np. branży półprzewodników, spożywczej, farmaceutycznej, a także w systemach montażu.

ctrlX FLOW6D oferuje zupełnie nowe możliwości w zakresie manewrowania oraz tworzenia innowacyjnych systemów produkcji. Firma Bosch Rexroth wprowadziła różne funkcje, dzięki którym ten system wyróżnia się spośród innych znanych technologii. Większe zakresy ruchu, np. wysokość unoszenia 20 mm, kąt przechyłu 10° oraz nieograniczone możliwości obrotu w dowolnej lokalizacji, wyznaczają nowe standardy. Sześć stopni swobody umożliwia dowolne łączenie wózków, odpowiednio do potrzeb. Wózki mogą obracać się i przechylać podczas ruchu. System może pracować w pionie oraz na platformach podwieszanych.

Wózki są połączone: użytkownicy dysponują mocą i danymi na platformie transportowej. Wózek można przekształcić w aktywny element, umieszczając na nim siłowniki, czujniki oraz urządzenia przenoszące.

Te i inne funkcje umożliwiają tworzenie zupełnie nowych koncepcji systemów i przepływów pracy. Wózki mogą być między innymi obsługiwane w komorach technologicznych, zadania transportowe i procesowe można płynnie łączyć, a całe systemy transportowe mogą być standaryzowane. Dodatkowe stopnie swobody pozwalają ograniczyć liczbę urządzeń peryferyjnych. W ten sposób system staje się bardziej kompaktowy i tańszy.

„ctrlX FLOW6D to kręgosłup elastycznej i wydajnej linii produkcyjnej. Jako system otwarty, może on płynnie współpracować z innymi systemami. Kontrola produkcji za pomocą oprogramowania umożliwia szybką adaptację systemu do zmian wytwarzanych produktów lub procesów” – mówi Steffen Winkler, wiceprezes ds. sprzedaży w dziale rozwiązań z zakresu automatyki i elektryfikacji dla przedsiębiorstw firmy Bosch Rexroth.

Wprowadzając system ctrlX FLOW6D do swojej platformy automatyzacji firma Bosch Rexroth stworzyła zintegrowane i elastyczne rozwiązanie. „Platforma ctrlX AUTOMATION obejmuje oprogramowanie do projektowania, symulacji, budowy, obsługi i serwisowania. ctrlX CORE to kompaktowy i wydajny system sterowania, umożliwiający optymalne wykorzystywanie nowych systemów planarnych. Nowe funkcje można w łatwy sposób dodawać jako aplikacje dzięki ctrlX Store. W ten sposób można w pełni wykorzystać potencjał lewitacji” – wyjaśnia Steffen Winkler.

 

Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://apps.boschrexroth.com/microsites/ctrlx-automation/pl/oferta/ctrlx-flow/