Uroczyste otwarcie nowej sali szkoleniowo-pokazowej Bosch Rexroth - Mobile & Industrial World

| Wydarzenia

W ramach sieci innowacyjnych ośrodków szkoleniowych CU.BE, firma Bosch Rexroth posiada swoje własne, lokalne centrum doświadczeń klienta CU.BE w centrali w Warszawie.

Uroczyste otwarcie nowej sali szkoleniowo-pokazowej Bosch Rexroth - Mobile & Industrial World

W ramach sieci innowacyjnych ośrodków szkoleniowych CU.BE, firma Bosch Rexroth posiada swoje własne, lokalne centrum doświadczeń klienta CU.BE w centrali w Warszawie. CU.BE nie oznacza dla nas kostki lecz CUstomer BEnefits – czyli wszystko to, co możesz zyskać stosując nasze produkty i rozwiązania.  W skład centrum wchodzą dwie sale pokazowe. Pierwsza z nich Factory of the Future Lab, umożliwiająca testowanie na żywo innowacyjnych rozwiązań z obszaru Przemysłu 4.0, działa z powodzeniem już od ponad roku. Druga z kolei Mobile & Industrial World otwarta została 9 listopada 2023r. Sala ta poświęcona jest najnowocześniejszym rozwiązaniom z zakresu hydrauliki mobilnej i przemysłowej.

Decyzja o utworzeniu drugiej sali pokazowo-szkoleniowej, tak jak w przypadku Factory of the Future Lab, miała swoją genezą przede wszystkim w chęci pokazania odwiedzającym realnych urządzeń i produktów, a nie wyłącznie ich wirtualnych modeli. Zwiedzanie obiektu stwarza również możliwość bezpośredniej rozmowy z ekspertami Bosch Rexroth. Nasi pracownicy objaśnią zwiedzającym zasady działania poszczególnych urządzeń, a co najważniejsze przedstawią korzyści płynące z ich praktycznego zastosowania. Zauważyliśmy, że wybór tej formy prezentacji oferty, spotyka się z bardzo dużym zainteresowaniem oraz uznaniem naszych klientów. 

Mobile & Industrial World oferuje przegląd naszych najnowszych technologii z zakresu elektryfikacji i elektronifikacji. Odwiedzając nas przekonasz się o korzyściach płynących z zastosowania m.in. nowoczesnych napędów elektrycznych, elektroniki i sterowań nowej generacji, systemów wizyjnych, radarowych i ultradźwiękowych. Zapoznasz się również z zasilaczami hydraulicznymi w technologii i4.0, a także rozwiązaniami zapewniającymi energooszczędność w hydraulice przemysłowej.

Na uwagę zasługuje między innymi najnowsze portfolio marki eLion, czyli wysokonapięciowe silniki elektryczne typu EMS1 i falowniki typu EDS1 wraz z przekładniami mechanicznymi, tworzące różne konfiguracje i koncepcje układów napędowych, stosowanych w maszynach i pojazdach roboczych. Wyjątkowe w tych produktach jest połączenie wysokiej efektywności z możliwością pracy w bardzo ciężkich warunkach środowiskowych.

Kolejnym z elementów naszej sali szkoleniowo-pokazowej jest unikalny demonstrator systemu wizyjnego Bosch OFF-HIGHWAY. Integruje on pracę radaru, systemu ultradźwiękowego oraz systemu wizyjnego w jedną całość. Systemy wspierają codzienną pracę operatorów maszyn. Dzięki temu maszyny stają się bezpieczne, bardziej wydajne i przyjazne dla użytkownika. Jest to kolejny krok do autonomii maszyn i pojazdów.

Nawiązując do autonomii na jednym ze stanowisk przetestować można integracji systemów wspierających operatora. Dzięki zastosowaniu czujników inercyjnych MM7, elektroniki oraz odpowiedniego oprogramowania, możliwe jest automatyczne sterowanie odpowiednimi ruchami koparki oraz zwiększenie dokładności sterowania wysięgnikiem. Ze względów bezpieczeństwa można wprowadzić ograniczenia ruchów układu roboczego maszyny, poprzez ustawienie tzw. wirtualnej ściany. Dodatkowo można wprowadzić automatyczne ruchy realizowane przez asystenta pracy. Obsługa maszyny realizowana jest nową serią joysticków Sense+ ze specjalnie zaprojektowaną ergonomiczną rękojeścią, zwiększającą komfort i precyzję pracy.

Mobile & Industrial World daje również możliwość poznania świata Internetu Rzeczy. Pokazujemy, że można sterować konkretnym ruchem i odczytać jego położenie, nie tylko stacjonarnie za pomocą interfejsu HMI– w tym wypadku wyświetlaczem DI5 – ale również za pomocą naszego rozwiązania IoT - BODAS Connect. Dzięki niemu nasze urządzenia są widoczne w sieci. Za pomocą BODAS Connect możemy monitorować i kontrolować pracę maszyn, śledzić ich bieżące położenie oraz sprawdzić kody błędów. Dzięki zdalnej diagnostyce komponentów hydraulicznych możliwe jest bieżące sprawdzanie stanu technicznego pojazdu.

Aby dana maszyna działała, sprawne muszą być wszystkie układy, w tym układ jazdy, który jest jednym z kluczowych elementów pojazdu. Dlatego jednym z modułów, z którym będziesz mógł się zapoznać, jest napęd eDA. Jest on gotowym do użycia, skalowanym układem napędu jazdy, realizowany za pomocą przekładni hydrostatycznej. W skład tego układu wchodzą zarówno komponenty hydrauliczne, takie jak pompa i silnik jazdy, jak również elektroniczne, takie jak czujniki i sterowniki, wraz z oprogramowaniem. Rozwiązanie to jest dedykowane dla pojazdów kołowych, takich jak ładowarki, wózki widłowe czy maszyny komunalne. Układ eDA posiada wiele funkcji bezpieczeństwa, a algorytmy automatycznie definiują większość parametrów maszyny, optymalizując pracę układu. Rozwiązanie eDA idealnie wpisuje się w trendy elektronifikacji maszyn oraz Internetu Rzeczy.

Kolejnym obszarem naszej sali są mechaniczne i elektromagnetyczne zawory nabojowe, zawory w korpusach, hydrauliczne układy zintegrowane, kompaktowe rozdzielacze i agregaty hydrauliczne, które są konfigurowane za pomocą łatwego w użyciu narzędzia CHOOSE. Jest ono dostępne do bezpłatnego pobrania na naszej stronie internetowej. Jednym z ciekawszych zaworów jest E-motion Plus, który pozwala elektronicznie sterować wysięgnikiem w dowolnej konfiguracji, celem uzyskania precyzyjnej kontroli ruchu i dostosowania do każdej maszyny. Technika kompaktowa z powodzeniem może być stosowana zarówno w układach pomocniczych i roboczych, jak również w układach jazdy.

Ciekawym elementem są również świetnie wyposażone stanowiska naszej platformy BODAS z najnowszą elektroniką oraz wyświetlaczami DI5.

W Mobile & Industrial World zobaczyć można także elementy hydrauliki przemysłowej w zupełnie nowym wydaniu, gdzie hydraulika przemysłowa stanowi połączenie siły klasycznych układów hydraulicznych oraz precyzji i łatwości sterowania napędów elektrycznych. Cytrobox jest przykładem nowej generacji zasilaczy hydraulicznych, zaś stanowisko, które napędza, pokazuje możliwości współczesnych napędów stosowanych w aplikacjach przemysłowych. Rozwiązanie zapewnia mniejsze zużycie energii elektrycznej, obniża koszty eksploatacji i wspiera zrównoważony rozwój.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Spotkajmy się w Warszawie! Przeprowadzimy dla Ciebie zarówno szkolenia standardowe, jak i indywidualnie dopasowane do konkretnych oczekiwań. Podzielimy się solidną wiedzą techniczną. Dzięki spotkaniom z naszymi ekspertami dowiesz się jak usprawnić swoją pracę oraz sprawić, aby stała się ona wydajniejsza i efektywniejsza, zachowując przy tym wszystkie standardy jakości. Obiekt można zwiedzać zarówno stacjonarnie, jak i wirtualnie. 

Mobile & Industrial World czeka na Ciebie! 

Dodatkowe informacje znajdują się na stronie:  
www.boschrexroth.pl/mobile-and-industrial-world