Sytronix: inteligentne i energooszczędne napędy pomp o zmiennej prędkości

| Wydarzenia

Większe możliwości dla projektantów usieciowionych instalacji elektrohydraulicznych w sektorze metalurgicznym

Sytronix: inteligentne i energooszczędne napędy pomp o zmiennej prędkości

W przypadku zmiennego zapotrzebowania na energię lub podczas instalowania rozwiązań jednoosiowych projektanci coraz częściej wykorzystują napędy pomp o zmiennej prędkości obrotowej Sytronix firmy Bosch Rexroth. Mogą one zmniejszyć zużycie energii przez układ hydrauliczny nawet o 80%, w zależności od proporcjonalnej wielkości częściowego obciążenia. Pozwalają też producentom na znaczne zwiększenie elastyczności systemów dzięki temu, że funkcje, które były kiedyś realizowane w sposób hydromechaniczny, będą teraz sterowane przez oprogramowanie.

Sprawność energetyczna urządzeń ma znaczący wpływ na ich koszty operacyjne. Nic dziwnego, że klienci z sektora metalurgicznego przywiązują do niej tak dużą wagę. Napędy pomp o zmiennej prędkości obrotowej dostosowują ją do bieżącego zapotrzebowania. Dlatego mogą bezpośrednio zmniejszyć zużycie mocy nawet w systemach, które były już wcześniej zainstalowane.

Napędy pomp o zmiennej prędkości Sytronix firmy Bosch Rexroth oferują również nowe możliwości w zakresie projektowania urządzeń. Z oprogramowaniem ich sterowników są już zintegrowane funkcje hydrauliczne przeznaczone dla jednostek zasilających i kontrolerów osi. Napędy te, jako osie kompaktowe, napędzają bezpośrednio cylinder. W rozwiązaniach wieloosiowych osie są synchronizowane za pośrednictwem złącza Multi-Ethernet, które obsługuje popularne protokoły komunikacji Ethernet działające w czasie rzeczywistym. Użytkownik może zmieniać sekwencje ruchów jednym kliknięciem. Projektanci mogą tworzyć przekładnie hydrauliczne w połączeniu z regulowanymi pompami tłokowo-osiowymi. Pozwala to zmniejszyć rozmiary układu napędowego oraz ograniczyć zarówno zużycie energii, jak i wymaganą ilość miejsca. Inteligentnie usieciowione układy napędowe Sytronix mogą również zapewnić wyższe zakresy wydajności w ramach rozwiązań typu master-slave.

Specjalistyczny system w ciągu niespełna 30 minut
Firma Bosch Rexroth jest w stanie uprościć procesy wymiarowania, konfigurowania i zamawiania inteligentnych produktów Sytronix za pomocą zamkniętego łańcucha narzędzi. Narzędzie do wymiarowania SytronixSize intuicyjnie przeprowadza użytkowników przez proces projektowania cyfrowego. Łączy dane poszczególnych komponentów hydraulicznych i elektrycznych w oparciu o modele. Fachowa wiedza firmy Bosch Rexroth, która została przekształcona w oprogramowanie, optymalizuje rozwiązanie. Oprogramowanie to automatycznie sprawdza obciążalność cieplną komponentów oraz wyświetla dane dotyczące oszczędności energii i średniej emisji hałasu. Następnie projektanci określają właściwości wszystkich komponentów układu napędowego. Ostatecznie użytkownicy otrzymują listę części (sprawdzoną pod względem kompletności), dokumentację oraz dane 3D-CAD.

Użytkownicy mogą uzyskać dostęp do sklepu internetowego firmy Bosch Rexroth za pomocą jednego kliknięcia. Sklep ten wybiera skonfigurowane, zindywidualizowane rozwiązanie oraz przekazuje zarejestrowanemu klientowi cenę i spodziewaną datę dostawy. Dzięki zamkniętemu łańcuchowi narzędzi firma Bosch Rexroth może skrócić czas, który jest potrzebny na cyfrowe zaprojektowanie niestandardowego rozwiązania Sytronix, zoptymalizowanego pod kątem konkretnego zastosowania, do niespełna 30 minut.