Większa przejrzystość cyfrowa w hali produkcyjnej

| Wydarzenia

Dzięki przeprojektowaniu rozwiązania ACTIVE Cockpit, firma Bosch Rexroth zapewnia jeszcze większą przejrzystość cyfrową systemów fabrycznych, która ułatwia ciągłe doskonalenie procesów produkcyjnych

Większa przejrzystość cyfrowa w hali produkcyjnej
  • Wszystko widoczne na pierwszy rzut oka: aż 81% więcej miejsca na widgety
  • Szybka orientacja dzięki nowej koncepcji nawigacji
  • „Ulubione”, szybkie wyszukiwanie, zarządzanie multimediami i inne funkcje pozwalające zaoszczędzić czas

Interaktywne oprogramowanie ACTIVE Cockpit firmy Bosch Rexroth może być używane w wielu obszarach. Po udanym przyjęciu tego rozwiązania na rynku jego interfejs został udoskonalony i rozszerzony zgodnie z opiniami użytkowników. Przeprojektowane podstawowe oprogramowanie 5.0 zapewnia więcej miejsca na treść oraz umożliwia szybszą i bardziej dogodną interakcję cyfrową w hali produkcyjnej. Nowa koncepcja nawigacji, funkcja „Ulubione” i możliwość wyszukiwania widgetów lub innych treści pomaga użytkownikom w jeszcze szybszym osiąganiu celów. Zestaw narzędzi zwiększających produktywność i dostępność oraz zapewniających ciągłą optymalizację procesów został uzupełniony przez aplikacje, które umożliwiają cyfrowe rejestrowanie, śledzenie i analizowanie nieprawidłowości i pomiarów oraz wskaźników KPI.

Rosnąca presja konkurencyjna zmusza firmy do ciągłego zwiększania efektywności oraz wprowadzania usprawnień technicznych i organizacyjnych. Oprogramowanie ACTIVE Cockpit 5.0 zapewnia niezbędną do tego celu przejrzystość i sprawną interakcję w hali produkcyjnej. Zaprojektowane z myślą o dużych ekranach dotykowych, łączy ono procesy produkcyjne i system informatyczny przedsiębiorstwa z ludźmi. Jest łatwe w obsłudze i nie wymaga dużych nakładów pracy administratora.

Umożliwia pracownikom działów produkcyjnych szybszy, łatwiejszy i lepiej ukierunkowany dostęp do odpowiednich informacji. Zintegrowane aplikacje i interfejsy pomagają w wykrywaniu obszarów, które można by ulepszyć, a komunikacja między aplikacjami sprawia, że odpowiednie dane są wysyłane we właściwe miejsce, co pozwala uniknąć strat i błędów.

W celu ułatwienia użytkownikom orientacji i kontroli oprogramowanie ACTIVE Cockpit 5.0 zostało wyposażone w zaawansowane funkcje nawigacji po stronach, sekcję „Ulubione” oraz kontekstowe paski narzędzi i „chmurki”. Dzięki nowej koncepcji nawigacji treść jest lepiej widoczna na ekranie i dostępna w sposób bezpośredni. Zakładki można definiować jednym kliknięciem, a następnie wybierać za pomocą systemu nawigacji po stronach lub ustawiać jako strony startowe.

Dodatkowe opcje rozmiarów siatki o proporcjach 16:9 pozwalają umieścić jeszcze więcej widgetów na ekranie startowym. Inna funkcja umożliwia wyświetlanie informacji o widgetach w formie półprzezroczystej, a tym samym zapewnia lepszy dostęp wizualny do danych. Można ją aktywować dla wybranych użytkowników. Nowy typ widgetu o nazwie „Media” pozwala w dogodny sposób ładować, edytować i pozycjonować obrazy i filmy, a nowy odtwarzacz może odtwarzać treści w pętli ciągłej. Kolejnym udogodnieniem jest również funkcja wprowadzania uwag i notatek.

Elastyczne rozszerzenia: Dodatkowe moduły dla wersji podstawowej

Oprogramowanie podstawowe ACTIVE Cockpit obejmuje moduły Dashboard (Konsola), Administrator UI (Interfejs administratora), Views (Widoki), Meetings (Spotkania) i Notes (Uwagi), a także funkcję Desklink umożliwiającą przesyłanie treści do interfejsu. Ponadto na platformie dostępne są moduły dodatkowe, takie jak Lean Indicator (Uproszczony wskaźnik), Deviation Manager (Menedżer odchyleń) i App Diagram (Diagram aplikacji), które zapewniają niezbędną łączność z zapleczem. Za pomocą tych modułów można rejestrować i śledzić incydenty dotyczące jakości i bezpieczeństwa oraz awarie, a także zarządzać nimi metodami cyfrowymi. Można również konfigurować wskaźniki KPI i wyświetlać je w dogodnej postaci graficznej oraz analizować i przedstawiać razem z bieżącymi danymi. Uruchamianie tych modułów nie wymaga dodatkowych prac programistycznych, a ich konfiguracja jest łatwa i prosta.

Nowe oprogramowanie podstawowe ACTIVE Cockpit 5.0 jest teraz dostępne w sklepie Rexroth eShop (https://store.boschrexroth.com/Technika-monta%C5%BCu/Systemy-produkcji-r%C4%99cznej/ACTIVE-Cockpit/Oprogramowanie?cclcl=pl_PL). Zainteresowani mogą również zamówić wersję Trial 3M z licencją próbną na trzy miesiące.