Oryginalne profile aluminiowe najwyższej jakości

| Wydarzenia

Oryginalne profile aluminiowe najwyższej jakości

Wdrażane w ostatnich czasach nowe technologie produkcyjne oraz rozwój automatyzacji, skłoniły konstruktorów maszyn i użytkowników końcowych do poczynienia znacznych inwestycji w zaawansowane platformy automatyzacji. Ich celem jest budowanie systemów produkcyjnych, które wykorzystują najlepsze technologie i sprawiają, że przedsiębiorstwa są bardziej wydajne, efektywne i zdolne do zapewnienia najwyższego zwrotu z inwestycji. Poza skupianiem uwagi na złożonych elementach sterujących, napędach, czujnikach, komponentach liniowych i systemach przenośników w tych platformach produkcyjnych, jedną z kluczowych ról odgrywają także aluminiowe systemy konstrukcyjne.

Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzi firma Bosch Rexroth, która oferuje wyjątkową gamę niezwykle wytrzymałych profili aluminiowych wraz z szerokim wyborem dopasowanych elementów mocujących i akcesoriów. Są one efektem ponad 40 lat doświadczeń i rozwoju produktów. Portfolio produktowe obejmuje wszystkie obszary zastosowań i zawiera ponad 1500 komponentów, w tym elementy używane w pomieszczeniach sterylnych i suchych oraz w środowiskach narażonych na wyładowania elektrostatyczne. Wszystkie komponenty charakteryzują się wysoką wytrzymałością i odpornością. Profile i elementy mocujące poddawane są testom, tak aby zagwarantować najwyższy poziom bezpieczeństwa. Systemy profili aluminiowych, oferowane przez Bosch Rexroth, charakteryzują się nowoczesnością, wydajnością, są dobrze zaprojektowane, wszechstronne i elastyczne aby sprostać stale zmieniającym się wyzwaniom produkcyjnym i rynkowym, przed którymi stoją dzisiejsi producenci.

Profile aluminiowe do każdego zadania
Obszerny wachlarz modułowych profili aluminiowych firmy Bosch Rexroth nadaje się do różnorodnych zastosowań. Został opracowany pod kątem zastosowań przemysłowych oferując jednocześnie wysokie bezpieczeństwo. Elementy konstrukcyjne pozwalają na tworzenie konstrukcji, takich jak ramy maszyn, ergonomiczne stanowiska robocze, regały przepływowe lub ogrodzenia zabezpieczające. To wszystko bez potrzeby tworzenia szeroko zakrojonych planów i w najkrótszym możliwym czasie. Poszczególne komponenty, które poddano gruntownym testom, mogą dzięki określonym parametrom danych technicznym, oferować opcje projektowe spełniające najwyższe wymagania dotyczące jakości i zrównoważonego rozwoju. Przetestowane i  zweryfikowane parametry techniczne (zgodność z maksymalnymi dopuszczalnymi obciążeniami) przekładają się na bezpieczne projekty, wykonane za pomocą narzędzia MTpro.

Modułowy system profili MGE zapewnia wszystko, co potrzebne do utworzenia elastycznych  obszarów roboczych.  Szerokie portfolio profili wraz z akcesoriami  i  darmowe oprogramowanie MTpro umożliwiają klientom szybkie i łatwe tworzenie różnorodnych konstrukcji.


System połączeń rurkowych EcoShape
System połączeń rurkowych EcoShape firmy Boach Rexroth to generacja elementów, stanowiących rozwiązanie, umożliwiające realizację koncepcji lean production. Pozwala on na stworzenie niestandardowych wózków materiałowych, regałów i systemów transportowych oraz stacji roboczych. System EcoShape sprawdza się wszędzie tam, gdzie ma miejsce przepływ i montaż materiałów. Charakteryzuje się prostą konstrukcją, dzięki nowym dodatkowym komponentom. Jest lekki i elastyczny, a jednocześnie solidny. EcoShape zapewnia o 30% mniejszą wagę w porównaniu do stali, bez wpływu na stabilność. W przypadku połączenia z zestawem profili aluminiowych firmy Bosch Rexroth osiągnąć można wysoką wszechstronność zapewniająca ekonomiczne i elastyczne rozwiązania w zakładach produkcyjnych.


Urządzenia i ogrodzenia zabezpieczające - system EcoSafe
Modułowe elementy ogrodzenia ochronnego EcoSafe, ze wstępnie zmontowanymi ramami bocznymi, pozwalają wyjątkowo szybko budować i modyfikować konstrukcje. System obejmuje około 50 elementów standardowych i rozwiązań dostosowanych do potrzeb klienta – na życzenie również częściowo w kolorach sygnalizacyjnych. EcoSafe zapewnia maksymalny poziom bezpieczeństwa, który spełnia wszystkie obowiązujące normy i przepisy.

Skracaj czas projektowania i montażu
Biblioteka, wtyczka PlugInCAD, oprogramowanie projektowe MTpro i konfiguratory elektroniczne to narzędzia, dzięki którym skrócisz czas projektowania i budowania konstrukcji. Dodatkowym atutem jest to, iż firma Bosch Rexroth dysponuje siecią certyfikowanych partnerów lokalnych, którzy oferują fachowe usługi i opracowują niestandardowe rozwiązania o krótkich terminach realizacji.