Inteligentnie i płynnie. Linia biznesowa intralogistyka w ASTOR z marką własną EtE®flow

| Wydarzenia

Inteligentnie i płynnie. Linia biznesowa intralogistyka w ASTOR z marką własną EtE®flow

Dynamicznie zmieniające się otoczenie społeczno-gospodarcze oraz biznesowe wyzwania, jakie niesie ze sobą potrzeba transformacji przemysłu sprawiły, że w aktualnej strategii rozwoju ASTOR pojawiła się nowa linia biznesowa -intralogistyka. To odpowiedź na potrzebę większej specjalizacji procesów zachodzących w zakładach produkcyjnych i fabrykach w zakresie automatyzacji i robotyzacji transportu magazynowego i wewnątrzzakładowego.

Inteligentna Intralogistyka – szybciej, wydajniej, bardziej elastycznie

Jak wskazuje ostatni raport Międzynarodowej Federacji Robotyki (IFR), automatyzacja i robotyzacja transportu wewnątrzzakładowego to obecnie jeden z najsilniej i najszybciej rozwijających się trendów w zakresie organizacji procesów logistycznych. Trend ten obejmuje niemal wszystkie branże i gałęzie przemysłu. IFR zwraca szczególną uwagę na branżę motoryzacyjną, elektryczną, elektroniczną, metalową, chemiczną, tworzyw sztucznych, a także spożywczą, włączając produkcję soków i napojów.

"Od wielu lat obserwujemy zmiany, jakie zachodzą na produkcji. Jako firma, która od ponad 35 lat wspiera przemysł, staramy się zwinnie za nimi nadążać. Dlatego w najnowszej strategii ASTOR do linii biznesowych automatyzacja, oprogramowanie przemysłowe i robotyzacja dołączyła intralogistyka. I mam tu na myśli zarówno tę w bardziej tradycyjnym wydaniu klasycznych systemów transportowych, jak również intralogistykę, o której mówimy, że jest inteligentna" - stwierdza Adam Pajda, dyrektor linii biznesowej intralogistyka w ASTOR.

 I dodaje:

"Jej uosobieniem są m.in. autonomiczne roboty mobilne wyposażone w czujniki , kamery 3D, czy najnowsze technologie skanowania laserowego, na które widzimy rosnące zapotrzebowanie."

Dzisiejsza intralogistyka kładzie nacisk na elastyczność, wydajność i niezawodność. Firmy coraz częściej korzystają z innowacyjnych rozwiązań automatyzacji, zapewniających ciągły, zautomatyzowany przepływ materiałów przez całą dobę. Wszystko po to, by długoterminowo obniżyć koszty przy jednoczesnym zwiększeniu elastyczności i szybkości operacji.

 

Trzy wymiary procesów intralogistycznych z ASTOR

Nowoczesne rozwiązania intralogistyczne, jakie proponuje ASTOR, realizowane są w trzech wymiarach, w zależności od stopnia zaawansowania technologicznego fabryki, bądź zakładu produkcyjnego. Pierwszy wymiar, to transport produktów z punktu A do B za pomocą robotów mobilnych. Kolejny, od A do Z , obejmuje kompleksowy system EtE®flow, który gwarantuje pełną automatyzację procesów, włączając w to pakowanie, paletyzację i kompletację oraz integrację z IT. Trzeci wymiar to strategiczne podejście do uporządkowania procesów: od chaosu do zautomatyzowanej organizacji produkcji, które poprawia efektywność działania i transformuje intralogistykę.

 

EtE®flow czyli skalowalne, inteligentne systemy intralogistyczne

To odpowiedź ASTOR na potrzebę wejścia na kolejny poziom konkurencyjności produkcji, poprzez kompleksowe rozwiązania intralogistyczne, które zapewniają wysoki stopień automatyzacji na końcówce linii produkcyjnej. End-to-End EtE®flow obejmuje wszystkie etapy od początku do końca procesu, obejmując transport między operacyjny, pakowanie, paletyzację, etykietowanie, owijanie, oraz transport na magazyn. Analizując więc EtE®flow zarówno od strony tzw. materialnej, czyli konkretnych maszyn i urządzeń połączonych w systemy [tzw. materialnej] oraz tej miękkiej, niematerialnej, która zakłada zaangażowanie klienta w proces projektowania rozwiązania, zaczynając od analizy danych produkcyjnych, poprzez tworzenie koncepcji, projektowanie, aż po realizację i opiekę serwisową, ASTOR działa z klientem na każdym etapie procesu.

"EtE®flow od strony materialnej i niematerialnej to kompleksowe podejście do automatyzacji procesów produkcyjnych podsumowuje" - Filip Wiśniewski, Menedżer ds. systemów Intralogistyki EtE®flow w ASTOR.

I dodaje:

"Opiera się ono na zaawansowanych technologiach, współpracy z klientem, oraz ciągłym rozwoju kompetencji w dziedzinie intralogistyki. Dzięki unikatowemu doświadczeniu ASTOR, interdyscyplinarnej wiedzy z zakresu automatyzacji, oprogramowania przemysłowego i robotyzacji, a tym samym transferowi wiedzy pomiędzy liniami biznesowymi i zespołami specjalistów, nasza firma może dostarczać klientom efektywne i skalowalne rozwiązania, odpowiadające na ich potrzeby i wymagania."

Dowiedz się więcej o intralogistyce w ASTOR: https://www.astor.com.pl/oferta/intralogistyka.html