Podwójne bezpieczeństwo w napędach zębatkowych ZS firmy STOBER.

| Wydarzenia

Precyzyjne listwy zębate ZS z dwukrotnie większą liczbą otworów!

Podwójne bezpieczeństwo w napędach zębatkowych ZS firmy STOBER.

Precyzyjne listwy zębate ZS z dwukrotnie większą liczbą otworów!

Czy wiesz, że pierwotnie zębatki służyły do umieszczania przedmiotów na różnych wysokościach? Na przykład używano ich w kuchniach, aby idealnie ustawić garnki nad kominkami. W miarę postępu industrializacji zębatka stała się ważniejszym elementem maszyny i znalazła zastosowanie w inżynierii mechanicznej.

Obecnie napędy zębatkowe przekształcają ruchy obrotowe przekładni lub silników w ruchy liniowe i odwrotnie. Sam napęd składa się z zębatki i jej odpowiednika, czyli zębnika. Kiedy zębnik się obraca, zębatka porusza się wzdłuż swojej osi wzdłużnej, powodując ruch liniowy.

Listwy zębate nie mogą przesuwać się z miejsca pod wpływem działania sił przez koła zębate. Przeciwdziała temu siła docisku połączeń śrubowych. Ponadto listwy zębate są zwykle montowane za pomocą kołków ustalających na obu końcach zębatek. Proces ten wymaga dużego wysiłku. Aby zapewnić dokładne położenie, należy wykonać otwory na kołki ustalające, a następnie je ponownie obrobić rozwiertakiem bezpośrednio na maszynie w stanie przykręconym. Jest to niezwykle wymagająca i czasochłonna praca, zwłaszcza na bardzo skomplikowanych systemach.

Nowe precyzyjne listwy zębate Stober z dwukrotnie większą liczbą otworów eliminują potrzebę czasochłonnego unieruchomienia. Nacisk na korpus maszyny jest dwukrotnie większy: zamiast jak zwykle co 125 milimetrów, zębatki są mocowane ponownie już po 62,5 milimetra. Chociaż czasochłonne kołkowanie nie jest wymagane, pozostaje opcją dzięki istniejącym otworom na kołki. Zapewnia to zwiększone bezpieczeństwo. I maksymalna łatwość instalacji.

  • Precyzyjne listwy zębate Stober są dostępne w różnych długościach i modułach, aby sprostać najwyższym wymaganiom w zakresie płynnej pracy i dokładności pozycjonowania.
  • Zakres dostępnych modułów: 2 – 6 mm
  • Maks. siła posuwu: 12,6 – 83,1 kN
  • Spiralne uzębienie, hartowane i wygładzane
  • Klasa jakości uzębienia 6 zgodnie z DIN 3962-1
  • Oferowane długości: 500 mm, 1000 mm

Więcej informacji: Liniowe napędy zębatkowe (demero.pl)