Specjalistyczne technologie urzeczywistniają koncepcję Przemysłu 4.0

| Promocje

Według firmy Bosch Rexroth, czołowego specjalisty w dziedzinie napędów i sterowania, możliwość wykorzystania przez producentów potencjału Internetu Rzeczy i szybkiego przejścia do Przemysłu 4.0 staje się właśnie rzeczywistością. Kluczowym aspektem Przemysłu 4.0 jest łączność umożliwiająca współpracę maszyny z człowiekiem, opartą na możliwości gromadzenia w czasie rzeczywistym ogromnych ilości danych i ich zoptymalizowanej analizie przez maszyny. Firma Bosch Rexroth jest pionierem w dziedzinie Przemysłu 4.0 - w pełni wdrożyła już tę koncepcję w wielu zakładach, między innymi w Homburgu, Lohr oraz Blaichach w Niemczech, zajmujących się produkcją komponentów hydraulicznych do zastosowań mobilnych oraz przemysłowych.

Specjalistyczne technologie urzeczywistniają koncepcję Przemysłu 4.0

Mike Lomax, kierownik ds. elektryfikacji w firmie Bosch Rexroth, wyjaśnił: "Wdrożenie koncepcji Przemysłu 4.0 było technicznie możliwe już od pewnego czasu, ale dopiero teraz stało się dostępne dla większej liczby producentów, nawet tych, którzy prowadzą działalność od dawna."

Dziś możliwości w zakresie dostępu do Internetu, łatwego w użyciu oprogramowania i sprzętu, lokalizacji GPS, mocy obliczeniowej i opcji przechowywania danych są znacznie większe niż kiedykolwiek wcześniej. Jednak tym, co stanowi rzeczywistą różnicę, jest znacznie większa dostępność nowych, opłacalnych technologii ukierunkowanych na wykorzystanie przez producentów prawdziwej wartości Internetu Rzeczy.

Na przykład, gromadzenie kluczowych danych w czasie rzeczywistym wymaga dużej liczby bardzo dokładnych czujników o najwyższych parametrach - takie czujniki są obecnie powszechnie dostępne w korzystnych cenach, dzięki wykorzystaniu sprawdzonej technologii używanej w telefonii komórkowej.