Nowe przemienniki i550 motec - nowoczesne funkcjonalności i szybka dostępność

| Promocje

Nowa generacja przetwornic częstotliwości przekonuje funkcjami cyfrowymi i wydajnością energetyczną

Nowe przemienniki i550 motec - nowoczesne funkcjonalności i szybka dostępność

Rosnące wymagania dotyczące efektywności energetycznej stawiają przed przemysłem coraz to nowe wyzwania. Specjalista w dziedzinie automatyzacji, firma Lenze, oferuje przemyślane, ekonomiczne i energooszczędne rozwiązanie jakim są zdecentralizowane przetwornice częstotliwości motec serii i500.  Nowy przemiennik i550 motec posiada wszystkie docenione już przez klientów cechy swej serii oraz nowe funkcjonalności. 

W pełni energooszczędny

Nowością w i550 motec jest zintegrowany moduł zwrotu energii do sieci, co zapewnia najwyższą sprawność energetyczną i uwalnia od konieczności stosowania rezystora hamującego w aplikacjach, w których do tej pory było to wymagane. Operatorzy maszyn mogą być pewni, że energia nie jest tracona w rezystorach hamowania, ponieważ silnik automatycznie zwraca ją z powrotem do sieci bez dodatkowych kosztów sprzętowych.

Ponadto przemiennik steruje silnikami synchronicznymi całkowicie bez czujników. Kompaktowy pakiet napędowy Lenze składający się z przekładni, silnika i przemiennika okazuje się szczególnie energooszczędny.  Te trzy komponenty  razem zapewniają minimalną emisję CO2. Oszczędności są szczególnie widoczne w intralogistyce, ponieważ linie przenośników mogą mieć kilka kilometrów długości i tysiące używanych napędów - oszczędności się sumują.

Funkcje takie jak VFC eco i PROFIenergy poprawiają bilans energetyczny systemu. Jeśli dodatkowo używany jest program EASY System Designer firmy Lenze, zagwarantowane jest optymalne zaprojektowanie systemu. Inteligentne oprogramowanie pozwala uniknąć przewymiarowania i prowadzi do oszczędności energii do 30 procent w porównaniu z poprzednimi konstrukcjami.

Cyfrowy pod każdym względem

Dzięki swoim funkcjom cyfrowym przemiennik częstotliwości wykonuje jednocześnie kilka zadań: działa jako wydajny czujnik w systemie, zbiera dane i przekazuje je w ustandaryzowany sposób do platform IIoT i systemów wyższego poziomu. Motec przyspiesza i ułatwia bieżące procesy produkcyjne. Jest to możliwe dzięki oprogramowaniu Drives DataHub firmy Lenze, które umożliwia bezpośredni dostęp do ważnych danych napędu za pośrednictwem licznych interfejsów komunikacyjnych.

W szczególności istotna jest możliwość skorzystania z funkcjonalności Master IO-Link, co pozwoli dostarczać operatorom maszyn wysokiej jakości informacje o technice napędowej. Dzięki niej możliwe jest bezpośrednie podłączanie inteligentnych czujników pracujących w tym standardzie. Dane z czujników analizowane w czasie rzeczywistym to droga do monitorowania stanu i konserwacji zapobiegawczej. „Daje to klientom kompleksowy wgląd w stan ich maszyny, pozwala z wyprzedzeniem planować czynności serwisowe i konserwacyjne, a tym samym oszczędza czas i pieniądze” — wyjaśnia Peter Blatter, kierownik Działu Zarządzania Produktem w firmie Lenze.

Przed uruchomieniem i podczas uruchamiania zdecentralizowana przetwornica częstotliwości w istotny sposób przyczynia się do poprawy łańcucha wartości, ponieważ ważne dane produktu można przeglądać w dowolnym momencie. Cyfrowa tabliczka znamionowa obsługuje standardy zarządzania zasobami i może być odczytywana za pomocą smartfona lub bezpośrednio przez przemiennik. Daje to operatorom maszyn szybki i łatwy dostęp do odpowiednich danych, takich jak kod produktu, pliki CAD i informacje o częściach zamiennych.

Potężny, przyjazny dla użytkownika, bezpieczny

Dzięki zintegrowanym funkcjom pozycjonowania motec opanowuje dynamiczną kontrolę ruchu, którą wcześniej mógł zapewnić tylko serwoprzemiennik. Pozwala to na nowe zastosowania, stwarzając dalszy potencjał oszczędności. Ponadto skalowalne, zintegrowane poziomy bezpieczeństwa od STO do Extended Safety z funkcjami takimi jak SLS, aż do Safety over Ethernet, prowadzą do kompleksowej ochrony maszyny i gwarantują stałą wydajność.

Charakteryzuje go także szybki montaż dzięki nowej technologii wtykowego kabla M12 push-pull (plug & play). Inne godne uwagi funkcje, które ułatwiają uruchamianie to parametryzacja beznapięciowa, prosta nawigacja po menu i praktyczne ustawienia fabryczne.

Nowe przemienniki mają aktualnie krótkie czasy dostawy, co dodatkowo cieszy odbiorców.

Kontakt w sprawie i550 motec:

tel. 32 203 97 73

e-mail: biuro.pl@lenze.com

lub poprzez stronę https://bit.ly/i550motec