Przyciski bezprzewodowe do prostej automatyzacji

| Promocje

Montaż przycisków pozwala połączyć się z dowolnym urządzeniem w każdym miejscu zakładu, bez konieczności prowadzenia przewodów.

Przyciski bezprzewodowe do prostej automatyzacji

Dzisiejszy przemysł na skutek wykładniczego skoku technologicznego zmienia się w coraz szybszym tempie. Chcąc nadążyć za rozwojem rynku i utrzymać konkurencyjność, firmy zmuszone są do udoskonalania swoich metod produkcji. Nieuniknione jest więc wdrażanie zmian w zakładach i  zastosowanie nowych technologii.   Na drodze transformacji zakładu mogą pojawić się jednak problemy związane z dostosowaniem istniejącej infrastruktury do nowych rozwiązań.

Bez przewodów, bez baterii, bez problemu!
W odpowiedzi na rynku pojawiają się urządzenia takie jak przyciski bezprzewodowe. Rozwiązanie to jak sama nazwa wskazuje zapewnia najprostszemu elementowi automatyki łączność bezprzewodową. Montaż przycisków pozwala połączyć się z dowolnym urządzeniem w każdym miejscu zakładu, bez konieczności prowadzenia przewodów. Co więcej, sygnał, wysyłany z przycisku do odbiornika, generowany jest poprzez siłę nacisku, co eliminuje konieczność stosowania i regularnej wymiany baterii.

 

Dla robotów mobilnych
Dobrym przykładem zastosowania przycisków bezprzewodowych może być coraz bardziej powszechna branża robotów mobilnych. Rozwiązania AMR [z ang. autonomous mobile robots] wykorzystywane są do misji transportu wewnątrzzakładowego. Jednym z zadań robota mobilnego może być przywiezienie palety czy wózka z półproduktami z magazynu na linie montażowe po zgłoszeniu przez operatora linii zapotrzebowania na komponenty. Wprowadzenie takiego rozwiązania do zakładu wymaga jednak rozbudowania infrastruktury zakładu o dodatkowe przyciski i urządzenia sieciowe współpracujące z robotem. W takim przypadku zastosowanie przycisków bezprzewodowych pozwala uniknąć prowadzenia kolejnych kabli i przyspiesza wdrożenie robota.

  

Nie tylko przyciski

Oferta łączników bezprzewodowych Schneider Electric to szeroki wachlarz rozwiązań dla zakładów produkcyjnych. Wraz z przyciskami dostępne są zintegrowane lampki LED, generujące sygnał świetlny. Pojawienie się sygnału świetlnego jest potwierdzeniem, że odbiornik otrzymał informację o wciśnięciu przycisku. Eliminujemy w ten sposób sytuację niezadziałania systemu wezwań robota. Żywotność baterii tego elementu wystarczy na ok. 2 lata użytkowania.
W ofercie firmy DYNAMOTION znajdują się również kompatybilne bezbateryjne krańcówki bezprzewodowe produkcji Telemecanique Sesnors. Podobnie jak w przypadku przycisków sygnał generowany jest poprzez piezoelektryk wzbudzany siłą działającą na dźwignię krańcówki.

 

Gotowe zestawy - szybsze wdrożenie

Wyzwanie może stanowić odpowiedni dobór wszystkich komponentów rozwiązania przycisków bezprzewodowych. Firma DYNAMOTION dostarcza kompletne rozwiązanie przycisków bezprzewodowych, w którego skład wchodzą przyciski w kasetce, zasilacz, odbiornik, oraz urządzenie sieciowe z numerem IP, które komunikuje się z maszynami czy robotami. W ofercie znajduje się również odbiornik z możliwością łączenia poprzez protokół Modbus TCP. Co więcej, odbiorniki można konfigurować w zależności od tego, jaki sygnał chcemy uzyskiwać na wyjściu odbiornika, np.: sygnał impulsowy czy podtrzymanie stanu wysokiego do czasu kolejnego naciśnięcia przycisku.

Skonfiguruj swój własny zestaw! Skontaktuj się z DYNAMOTION a gotowy zestwaw dobierzemy już w trzech krokach

 

W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu:

DYNAMOTION Sp. z o.o.

ul. Feliksa Wrobela 5, 30-798 Kraków
info@dynamotion.pl
+12 306 73 90

Źródło: https://dynamotion.pl/przyciski-bezprzewodowe/