Wybierając komputery szukali najbardziej wytrzymałych

| Realizacje

Frima Biliński to zakład włókienniczy o wieloletnich tradycjach i sukcesach na rynku produkcji tkanin. Gdy zgłosili się do JM elektronik z zapytaniem o komputery panelowe na produkcję, które wytrzymają bardzo trudne warunki pracy, wiedzieliśmy, że sprostają tym oczekiwaniom tylko najbardziej wytrzymałe jednostki firmy IEI z serii UPC V315.

Wybierając komputery szukali najbardziej wytrzymałych

Przy wyborze komputerów panelowych kierowaliśmy się głównie warunkami panującymi w naszym zakładzie – mówi Sebastian Krzyżanowicz - Główny informatyk firmy Biliński, która zakupiła kilkadziesiąt komputerów marki IEI od dystrybutora JM elektronik. – Jest to wysoka temperatura, duża wilgotność i zapylenie.


FILM z wdrożenia

Zobacz jakim efektem zakończyło się wdrożenie kilkudziesięciu sztuk komputerów w firmie Biliński.

https://www.youtube.com/watch?v=3xWGNmtKFsg 


Praca w trudnych warunkach otoczenia, przy dużym zapyleniu, wysokiej temperaturze i wilgotności oraz przy narażeniu na silne wstrząsy, sprawia, że jest potrzeba komputerów wyjątkowo odpornych, zapewniających stabilność działania. Takie są komputery panelowe marki IEI z serii UPC V315 o wytrzymałej obudowie ze stali nierdzewnej z IP65.

 

Komputery panelowe IEI serii UPC V315 są przeznaczone na hale produkcyjne i magazynowe, gdzie panują trudne warunki pracy: wysokie zapylenie, duże różnice temperatur i wilgotność.

 

Szczelność

Podstawową cechą serii UPC V315 jest całkowita szczelność – układ jest bezwentylatorowy. Stopień ochrony IP65 czyni go całkowicie pyłoszczelnym i odpornym na strumienie wody płynące z dowolnego kierunku. Bardzo szeroki zakres temperatury pracy od –20 °C do 60 °C, przy wilgotności powietrza od 5 % do 90 % oraz odporność na wstrząsy o sile do 3G i wibracje (certyfikat MI-STD -810F 514.5C-2) pozwalają na pracę urządzenia w pojazdach różnego typu jak na przykład terminal wózka widłowego. Obudowa komputera wykonana jest z aluminium, co czyni ją lekką i odporną mechanicznie. Na froncie producent umieścił 10 programowalnych przycisków funkcyjnych, a pod nimi podświetlane diodami wskaźniki stanu pracy - znacznie zwiększa to funkcjonalność urządzenia.

 

Jasność

Matryca 15-calowa, podświetlana diodami LED, osiąga jasność 400 cd/m2, co znacznie ułatwia odczytywanie informacji w warunkach intensywnego oświetlenia. Zaimplementowany czujnik natężenia światła umożliwia automatyczne dostosowywanie jasności obrazu do panujących warunków.

 

Wydajność

Chłodzony pasywnie system może wykorzystywać procesory Intel Celeron, Core i3 lub Core i7. Komputer wyposażony jest w 2 GB pamięci RAM DDR3, do dyspozycji użytkownika oddano szereg niezbędnych interfejsów, m.in.: 3xRS-232, RS-422/485, RJ-45, HDMI, 2xEthernet czy 2xUSB. Urządzenie ma także izolowaną magistralę CAN, co jest niezwykle istotne w aplikacjach samochodowych.

 

Komunikacja

Rozbudowane są również możliwości komunikacji bezprzewodowej. Oprócz dwuzakresowego modułu IEEE802.11a/b/g/n 3x3 MIMO, komputer opcjonalnie rozbudować można o moduł Bluetooth, GPS oraz czytnik RFID (EM lub Mifire). W panel czołowy jest wbudowana kamera internetowa o rozdzielczości 2,0 megapiksela oraz mikrofon. Urządzenie opcjonalnie może mieć również 4-kanałową kartę przechwytującą materiał audio/wideo, co jest bardzo praktyczne, gdy istnieje konieczność monitorowania strefy dookoła pojazdu czy maszyny budowlanej. Wewnątrz komputera znajduje się miejsce na dysk HDD/SSD 2,5" oraz na moduły standardu mSATA.

 

Komputery panelowe UPC V315 oraz całą gamę komputerów przemysłowych marki IEI znajdziesz u oficjalnego dystrybutora IEI w Polsce – firmie JM elektronik Sp. z o.o. www.jm.pl iei@jm.pl