Energooszczędne napędy hydrauliczne Sytronix zastosowane w modernizacji parku maszynowego firmy Whirlpool Polska

| Realizacje

W budowie nowych maszyn, jak również w modernizacji istniejącego parku maszynowego coraz częściej stosowane są najnowsze technologie, takie jak system napędów pomp hydraulicznych Sytronix firmy Bosch Rexroth, dzięki którym możliwe jest zdecydowane obniżenie kosztów eksploatacyjnych oraz zwiększenie wydajności urządzeń. Modernizacja maszyn pozwala także na podniesienie niezawodności ich pracy oraz poziomu bezpieczeństwa.

Energooszczędne napędy hydrauliczne Sytronix zastosowane w modernizacji parku maszynowego firmy Whirlpool Polska

Przykładem takiego projektu była m.in. modernizacja wykrawarki dwukrawędziowej typu RIGO, która wykorzystywana jest w procesie formowania komory wewnętrznej urządzeń chłodniczych w firmie Whirlpool Polska Sp. z o.o., producenta sprzętu AGD o ugruntowanej pozycji rynkowej w Europie i na świecie.

W zmodernizowanym układzie hydraulicznym zastosowano technologię Sytronix. Podstawowym osiągnięciem modernizacji było obniżenie energochłonności maszyny i zwiększenie niezawodności jej pracy. Dostarczony układ hydrauliczny, wykonany w technologii Sytronix, spełnia wymagania dyrektywy komisji UE No 640/2009 - wydatnie przyczynia się do obniżenia zużycia energii elektrycznej. Dostarczony układ spełnia wymagania normy bezpieczeństwa dla pras według PN-EN 954-1 - klasa 4.

W zmodernizowanym układzie hydraulicznym zastosowano napęd Sytronix FcP. W wyniku modernizacji zredukowano zainstalowaną moc znamionową z 15 kW do 5,5 kW. Ponadto uzyskano zdecydowaną redukcję emisji hałasu do poziomu trudnego do zmierzenia - ze względu na występującą głośność otoczenia hali produkcyjnej.

Firma Bosch Rexroth posiada bogate doświadczenie w budowie układów hydraulicznych i sterowania dla różnorodnych urządzeń i maszyn pracujących praktycznie we wszystkich gałęziach przemysłu. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych komponentów w układach hydraulicznych możliwe jest spełnienie oczekiwań klientów w zakresie ograniczenia kosztów eksploatacyjnych, a także sprostanie współczesnym wymaganiom norm bezpieczeństwa.

Bosch Rexroth Sp. z o.o.