Universal Robots ogłasza zmianę w kierownictwie regionu CEE

| Realizacje

Universal Robots ogłasza zmianę w kierownictwie regionu CEE

Warszawa, kwiecień 2021 r. - Universal Robots (UR) ogłosił, że Slavoj Musílek, dyrektor generalny Universal Robots na Europę Środkowo-Wschodnią, Rosję i WNP, zdecydował się opuścić firmę z dniem 31 marca 2021, aby skorzystać z ekscytującej możliwości dotyczącej automatyzacji przemysłu. Slavoj Musílek zajmował swoją pozycję w Universal Robots od 2015 roku. Od 1 kwietnia 2021 stanowisko objął Pavel Bezucký.

„Chciałbym podziękować Slavojowi za jego przywództwo na przestrzeni 5 lat w umacnianiu silnej obecności Universal Robots w całym regionie i życzyć mu sukcesów w nowej karierze” - mówi Pavel Bezucký. „Slavoj pracował na wielu poziomach, aby napędzać rozwój silnej i wszechstronnej marki robotów, stworzył silny zespół sprzedażowy i procesy, które wspierają nasze potrzeby biznesowe, wzmocnił naszą przewagę konkurencyjną, pomógł  wprowadzić większy nacisk na roboty współpracujące, zapewniając klientom doskonałą obsługę ”.

Pavel Bezucký posiada bogate doświadczenie i umiejętności w zakresie rozwoju biznesu, strategii i zarządzania sprzedażą w obszarach automatyzacji przemysłu i produkcji. Na swoim poprzednim  stanowisku zarządzał zespołem Universal Robots w Czechach, Słowacji i na Węgrzech, koncentrując się na rozbudowie istniejącej sieci sprzedaży dystrybutorów i wspieraniu ich w pozyskiwaniu nowych klientów w celu zwiększenia udziału Universal Robots na rynku.

Pavel Bezucký dołączył do Universal Robots w sierpniu 2017 roku jako Sales Development Manager. W trakcie swojej kariery w UR został powołany na stanowisko Channel Development Managera, a następnie Area Sales Managera. Teraz będzie zarządzał regionem Europy Środkowo-Wschodniej, Rosji i WNP, który jest stale rozwijającym się rynkiem dla robotów Universal Robots.

O Universal Robots

Firma Universal Robots (UR) powstała w 2005 roku w celu rozpowszechnienia technologii robotów, tworząc niewielkie, łatwe w użyciu, przystępne cenowo oraz elastyczne i bezpieczne we współpracy z ludźmi roboty współpracujące (coboty). Od 2008 r. kiedy został wprowadzony na rynek pierwszy cobot, firma rozwija się w szybkim tempie, a przyjazne użytkownikom coboty są obecnie sprzedawane na całym świecie. Firma, która jest częścią Teradyne Inc., ma swoją siedzibę w duńskim Odense, a jej przedstawicielstwa i oddziały mieszczą się w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, Niemczech, Francji, Turcji, Meksyku, Czechach, Polsce, Chinach, Singapurze, Indiach, Japonii, Korei Południowej oraz na Tajwanie i we Włoszech. W 2020 r. przychód Universal Robots wyniósł 219 mln USD. Więcej informacji na www.universal-robots.com/pl/

 

Więcej informacji: Zofia Bielska, Omega Communication, +48 22 854 1634, +48 882 502 401, zbielska@communication.pl