Datalogic S.r.l. Group nabywa pełny kapitał zakładowy M.D. Mikro Detektory S.p.A. od Finmasi di Marcello Masi & C.S.A.p.A.

| Realizacje

Datalogic S.r.l. Group nabywa pełny kapitał zakładowy M.D. Mikro Detektory S.p.A. od Finmasi di Marcello Masi & C.S.A.p.A.

Datalogic SpA (Borsa Italiana SpA: DAL), notowana w segmencie STAR Włoskiej Giełdy Papierów Wartościowych i obsługiwana przez Borsa Italiana SpA („Datalogic”), światowego lidera w automatycznym gromadzeniu i przetwarzaniu danych, ogłasza swoje zobowiązanie do przejęcia swojego spółka zależna Datalogic Srl („Datalogic Srl”) łączny (1) kapitał zakładowy MD Micro Detectors SpA („MD Micro Detectors”) z grupy Finmasi di Marcello Masi & CSApA za około 37 milionów euro. lek.med. Microdetectors to firma z Modeny, która opracowuje, produkuje i sprzedaje czujniki przemysłowe.

Przejęcie pozwoli Grupie Datalogic wzmocnić swoją obecność na rynku automatyki przemysłowej zarówno we Włoszech, jak i na całym świecie poprzez dodanie czujników indukcyjnych i ultradźwiękowych do portfolio produktów stosowanych w różnych branżach, w tym w elektronice, farmacji, logistyce i motoryzacji .

Innowacyjny MD Micro Detectors, w połączeniu z portfolio produktów i siecią dystrybucji Datalogic, to projekt stworzenia wiodącego włoskiego centrum czujników automatyki przemysłowej.

Valentina Volta, CEO Datalogic Group, powiedziała: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z zakończenia tej transakcji. Grupa Datalogic nadal koncentruje się na sektorze produkcyjnym, który charakteryzuje się wysokimi marżami i doskonałymi perspektywami rozwoju w tzw. segmentach High Value Added Industry 4.0. Przejęcie firmy MD, która od dziesięcioleci opracowuje i produkuje szeroką gamę czujników przemysłowych, doskonale wpisuje się w obraną przez nas strategiczną ścieżkę i dalej rozszerza swoją obecność na rynku czujników przemysłowych o wartości 5 miliardów dolarów, wykorzystując wiele synergii związanych z dzięki połączeniu naszych czujników, urządzeń bezpieczeństwa i systemów wizyjnych. Cieszymy się również, że możemy wesprzeć w kolejnej fazie rozwoju wiodącą włoską firmę technologiczną, taką jak MD, którą od ponad 20 lat kieruje jeden z wiodących włoskich przedsiębiorców, Marcello Mazi.”

Marcello Mazi, prezes i dyrektor generalny Finmasi di Marcello Masi & CSApA Group, powiedział: „Jestem niezmiernie zadowolony i zachwycony sfinalizowaniem transakcji i sprzedażą MD do Datalogic Group, co stanowi wyjątkową okazję do dalszego rozwoju firmę, którą prowadzę od 25 lat, zapewniając ciągłość i umożliwiając pracownikom kontynuowanie pracy we Włoszech w ramach dużej międzynarodowej grupy. Silne innowacyjne i technologiczne treści Datalogic oraz wzajemny szacunek dla Valentiny Volty dają mi zaufanie do M.D. nadal się rozwijać z tym samym duchem przedsiębiorczości, z którym prowadzę ją do dziś.”

Na podstawie wstępnych danych obroty MD Micro Detectors wraz ze spółkami zależnymi szacowane są na około 25 mln euro, EBITDA na 4 mln euro, zysk netto na 250 tys. euro według stanu na grudzień 2020 r., firma zatrudnia około 200 pracowników (2) ...

Grupa Datalogic wywiąże się z zobowiązań finansowych wynikających z przejęcia wyłącznie z własnych środków finansowych w ramach posiadanych linii kredytowych. Zakończenie transakcji planowane jest na 1 marca 2021 r., pod warunkiem spełnienia warunków zgodnych z praktyką rynkową dla podobnych transakcji.

White & Case LLP doradzała Datalogic, a Titi & Associati doradzała Finmasi di Marcello Masi & C.S.A.p.A. o prawnych aspektach transakcji. Strony były również konsultowane przez Ernst & Young.

(1) Z czego 200.000 akcji, co stanowi 10% kapitału docelowego, to akcje własne.

(2) lekarz medycyny Micro Detectors przygotowuje swoje sprawozdania finansowe zgodnie z włoskimi standardami rachunkowości wydanymi przez Organismo Italiano di Contabilità (OIC).

- Ebitda = zarobki przed odsetkami, opodatkowaniem, amortyzacją i amortyzacją

- NFP = środki pieniężne i ich ekwiwalenty, aktywa i zobowiązania finansowe

 

Dowiedz się więcej na www.datalogic.com.

 

Datalogic Group

Datalogic jest światowym liderem na rynku automatycznego pozyskiwania danych i automatyzacji fabryk od 1972 roku. Firma przyczynia się do poprawy wydajności i jakości procesów pracy w handlu, produkcji, transporcie i logistyce oraz ochronie zdrowia.

Datalogic S.p.A. jest notowana w segmencie STAR włoskiej giełdy od 2001 roku pod symbolem DAL.MI. Odwiedź stronę internetową firmy www.datalogic.com

Nazwa i logo Datalogic są zarejestrowanymi znakami towarowymi Datalogic S.p.A. w wielu krajach, w tym w USA i UE. Wszystkie pozostałe znaki towarowe należą do ich właścicieli.