Newbaze Ireland Nutrition prezentuje doskonałą bezpieczną produkcję żywności

| Realizacje

Rozwiązanie wizji technicznej określa zgodność produktu już przy pierwszym podejściu, a kody QR pozwalają użytkownikowi końcowemu sprawdzić jego pochodzenie i jakość

Newbaze Ireland Nutrition prezentuje doskonałą bezpieczną produkcję żywności

Newbaze Ireland Nutrition wykorzystuje zautomatyzowany system śledzenia, aby spełnić rygorystyczne wymogi regulacyjne i umożliwić konsumentowi końcowemu sprawdzenie daty produkcji każdego opakowania produktów.

Newbaze Ireland Nutrition zainwestowało 20 milionów euro w stworzenie najnowocześniejszego zakładu produkcyjnego dla profesjonalnych odżywek dla niemowląt w Carrickmacross w stanie Monaghan. Firma wybrała Carrickmacross, ponieważ Irlandia słynie z naturalnej, ekologicznej i zdrowej hodowli bydła mlecznego. To nowe przedsięwzięcie Shanghai Newbaze Group, która po raz pierwszy inwestuje w Europie. Formuła sprzedawana jest pod marką Ireliffey.

Newbaze Ireland Nutrition otwiera nowy zakład produkcji kontraktowej.

«Dzięki nowemu systemowi widzenia maszynowego mamy pewność, że w każdej puszce znajduje się produkt wytworzony według właściwej receptury.» - NEWBAZE

Chińscy konsumenci są bardzo zaniepokojeni jakością kupowanej przez nich żywności dla niemowląt i są gotowi zapłacić więcej za jakość i bezpieczeństwo produktu. Uważa się, że Europa posiada jedne z produktów najwyższej jakości na świecie, przygotowywanych w bezpieczniejszym i bardziej naukowo kontrolowanym środowisku.

Jak możesz wykazać najwyższą jakość produktu i zgodność z przepisami?

Produkcja żywności jest ściśle kontrolowana. Produkcja żywności pochodzenia zwierzęcego jest ściśle regulowana, a w szczególności receptury w proszku dla noworodków i małych dzieci. Rozporządzenie EU853/2004 reguluje bezpieczeństwo żywności, a EU178/2002 wymaga identyfikowalności. W przypadku dostaw produktów do Chin stosuje się rozporządzenie GB23790 dotyczące żywności dla niemowląt. Firma musi przestrzegać wszystkich tych przepisów i to udowodnić. Oznacza to, że każda partia mieszanki dla niemowląt musi być w 100% identyfikowalna.

Newbaze Group ma swój główny zakład produkcyjny w Szanghaju, a nowy zakład w Monaghan ma dokładnie takie same procesy produkcyjne jak w Chinach. Obie fabryki produkują mieszanki mleka w proszku do późniejszej produkcji żywności dla niemowląt. W Carrickmacross firma Newbaze zdecydowała się zainwestować w wielofunkcyjne inteligentne kamery i czujniki wizyjne, aby zbierać dane o zawartości każdej puszki produktu i wykorzystywać kody QR. System wizyjny maszyny zbiera wszystkie parametry w celu identyfikacji i śledzenia każdej puszki. Oznacza to, że konsument kupujący suchą mieszankę w Chinach może zeskanować smartfonem kod QR i zobaczyć, gdzie mieszanka została wyprodukowana, data produkcji, data ważności i inne informacje potwierdzające bezpieczeństwo produktu.

„Niedawno uruchomiliśmy takie procesy w Chinach. Zapewnia to klientom ważne informacje i pomaga potwierdzić autentyczność produktu na rynku, na którym mogą występować podróbki. Ten sposób komunikowania się z konsumentem staje się popularny również poza Chinami.”

Partner z doświadczeniem w tworzeniu tego typu rozwiązań dostarcza oprogramowanie i gotowe do instalacji skanery.

„Szukaliśmy lokalnych firm, które dobrze rozumieją wizję maszynową, które mogłyby stworzyć dla nas niestandardowe rozwiązanie, a AIS został nam polecony”. AIS jest ekspertem w dziedzinie systemów sterowania dla dużych firm spożywczych i napojów, współpracującym z Datalogic, producentem sprzętu do akwizycji i automatyzacji danych.

Firma Newbaze Ireland Nutrition potrzebowała niestandardowego rozwiązania, które mogłoby zintegrować się z ich systemem śledzenia, więc zaprosili Simona Smitha, dyrektora zarządzającego AIS, do odwiedzenia zakładu i omówienia ich wymagań.

„Byliśmy zadowoleni z odpowiedzi AIS”, mówi Newbaze. „Omówiliśmy dane, które są ważne dla klienta i jak wizja może pozytywnie zidentyfikować te kluczowe dane. AIS opracował dla nas system monitorowania każdego z tych parametrów, abyśmy mogli śmiało udowodnić, że zawartość każdego z nich jest zgodna z formułą. W szczególności system wyszukuje tekst i sprawdza jego obecność, kompletność, poprawność i czytelność. Potwierdza to, że zawartość każdego słoika jest zgodna z recepturą.”

„Połączyliśmy kilka technologii w jedno rozwiązanie”, wyjaśnia Simon Smith. - Newbaze Ireland Nutrition używa kodu kreskowego, kodu QR i nadrukowanego tekstu na górze każdej puszki. Kod kreskowy można znaleźć w dowolnym miejscu na banku, więc musi być czytelny w 360 stopniach. Nasze rozwiązanie odczytuje wszystkie kody przy pierwszej próbie, po czym sprawdzamy dane, aby upewnić się, że się zgadzają.”

„Kamery, skanery i oprogramowanie Impact firmy Datalogic to naprawdę najlepszy wybór w przypadku takiego projektu”, wyjaśnia Simon. - Te produkty pasują idealnie. Dodaliśmy własne oprogramowanie, które komunikuje się z rozwiązaniem śledzącym w czasie rzeczywistym i przesyła dane. Następnie przetestowaliśmy kompletne rozwiązanie na puszkach wyprodukowanych przez Newbaze Ireland Nutrition w naszym laboratorium w Dublinie.”

Sprawdzona jakość i nie tylko: zaufanie konsumentów

Newbaze Ireland jest absolutnie zachwycone wynikami. „Umieściliśmy system wizyjny na końcu linii, aby potwierdzić, że zrobiliśmy wszystko do tego momentu”, wyjaśnia Newbaze. - System kończy kontrolę tuż przed zapakowaniem produktów w kartony do wysyłki. Oznacza to, że jesteśmy pewni, że każdy przedmiot jest produkowany prawidłowo – możemy śledzić, kto go wykonał i kiedy.”

„Użytkownicy końcowi mogą zeskanować kod QR i zobaczyć informacje produkcyjne z AIS. Co sobie pomyślą? Poczują zaufanie do naszego produktu i zaufanie do marki Newbaze Ireland / Ireliffey. To jest dokładnie to, co chcieliśmy osiągnąć.”

Newbaze chce zaoferować ten najnowocześniejszy zakład innym europejskim producentom żywności zarówno w produkcji wielkoseryjnej, jak i niskoseryjnej.

Ucz się więcej:

www.datalogic.com