SITS automatyzuje magazyn i produkcję dzięki kompletnemu rozwiązaniu opartemu na komputerach mobilnych Datalogic i skanerach ręcznych

| Realizacje

Polski producent mebli SITS znacząco skrócił czas pakowania, dzięki pełnej automatyzacji operacji magazynowych i produkcyjnych przy użyciu Skorpio X5, Rhino II i PowerScan.

SITS automatyzuje magazyn i produkcję dzięki kompletnemu rozwiązaniu opartemu na komputerach mobilnych Datalogic i skanerach ręcznych

SITS skutecznie rozwiązał problemy związane ze skróceniem czasu pakowania zamówień dla klientów oraz zmniejszeniem ilości awarii technicznych sprzęt

SITS to rodzinna firma o szwedzkich korzeniach, specjalizująca się w produkcji designerskich mebli, która szybko przekształciła się w międzynarodową firmę z tysiącami pracowników i produkcją, sprzedającą do wielu krajów w Europie i na całym świecie.

Z ponad 1.000.000 sztuk mebli produkowanych rocznie i 34.000 metrów kwadratowych fabryki w Polsce, firma jest uważana za jednego z europejskich liderów w produkcji mebli.

W 1993 roku SITS otworzył swój lokalny zakład w Brodnicy w Polsce, a dziś firma zatrudnia około 1500 doświadczonych pracowników. Głównym celem firmy jest produkcja mebli wysokiej jakości z materiałów przyjaznych naturze, co wynika z jej kodeksu etycznego. SITS dba o środowisko naturalne, zachęcając również swoich klientów do ekologii.

Przed wdrożeniem sprzętu Datalogic zmagaliśmy się z licznymi problemami technicznymi. A potem przybyliście razem z inżynierem i wspólnie rozwiązaliście nasze problemy w 10 minut. Zobacz, co oznacza wiedza i dobry sprzęt…” - Pan Sławomir Pawłowski, Dyrektor IT w SITS

 

Stawianie czoła nowym wyzwaniom na rzecz globalnej poprawy

Biorąc pod uwagę dużą liczbę codziennych dostaw i modernizacji magazynu, jaką miał na myśli SITS, firma doszła do wniosku, że należy wymienić wszystkie urządzenia mobilne wraz z komputerami mobilnymi na wózkach widłowych, ponieważ stary sprzęt nie wspierał nowego systemu zarządzania magazynem. Poza tym operatorzy magazynów, często nosili rękawice ochronne, uniemożliwiające korzystanie z komputerów przenośnych na wózkach widłowych, dlatego też  musieliśmy  znaleźć rozwiązanie, które umożliwiłoby ich używanie własnie w tych rękawicach. Ponadto stare rozwiązanie bazowało na komputerach przenośnych, jak i ręcznych skanerach dostarczonych przez trzy różne firmy, a firma SITS chciała mieć jednego dostawcę sprzętu, aby ułatwić obsługę techniczną i inne procedury.

Przed wdrożeniem rozwiązań Datalogic, firma SITS borykała się z brakiem zaawansowanej technologii. Nie posiadała żadnego sprzętu do automatyzacji procesów i pracowała na prostych narzędziach. Takie środowisko powodowało sytuacje problematyczne, np. błędy w realizacji konkretnych zleceń. Główni klienci firmy są bardzo wymagający, dlatego wizerunek SITS mógł ucierpieć,zanim rozwiązania Datalogic przeniosły  magazyn firmy  na inny poziom.

Współpracuj z odpowiednią wiedzą specjalistyczną, aby uzyskać lepsze wyniki

Niezależnie od ceny firma SITS wybrała Datalogic ze względu na poziom usług, niezawodność sprzętu i dobrą reputację firmy. Kluczową rolę odegrała również rekomendacja Logifact, firmy dostarczającej system WMS. Produkty Datalogic były doskonale kompatybilne z systemem WMS, z którego korzysta SITS. Jednym z najważniejszych czynników przy wyborze sprzętu było ogromne wsparcie techniczne udzielane przez firmę Datalogic i jej wieloletniego autoryzowanego parnera firmę COMP SA. Pan Pawłowski zadeklarował, że pomoc udzielona przez inżyniera aplikacji Datalogic Pana Krzysztofa Zakrzewskiego oraz wiedza Pana Sławomira Wielińskiego - Key Account Managera w COMP SA były nieocenione. Firma SITS była pod ogromnym wrażeniem, gdy specjalistom Datalogic udało się rozwiązać problem w ciągu 15 minut w trakcie weekendu. Byli również zadowoleni z niewielkiej liczby awarii sprzętu i ochrony sprzętu, jaką dają kontrakty serwisowe.

Wyniki przekraczające oczekiwania

Wyniki pokazują, że czas potrzebny na pakowanie zamówienia został skrócony o 60%. Wraz z systemem WMS, sprzęt Datalogic pomógł w zautomatyzowaniu procesów pracy. SITS planuje zamówić kolejne 9 komputerów Rhino do montażu na pojeździe i 9 zestawów skanerów PowerScan, które będą objęte umowami serwisowymi EaseofCare.

Producent jest zachwycony, że znalazł nowego profesjonalnego partnera biznesowego. Pan Pawłowski z SITS powiedział: „Rozwiązania Datalogic są niezwykle profesjonalne, a przy tym bardzo intuicyjne w obsłudze. Nie tracimy już czasu na zadawanie pytań technicznych dzięki przyjaznemu dla użytkownika urządzeniu, które doskonale odpowiada naszym potrzebom.”

Ucz się więcej: www.datalogic.com