Matrix 320 5MP: kolejny krok dalej niż identyfikacja w intralogistyce

| Realizacje

Nowy czytnik oparty na analizie obrazu, który doskonale sprawdza się przy zastosowaniu do identyfikacji i śledzenia danych w intralogistyce, dystrybucji, 3PL, logistyce detalicznej ...

Matrix 320 5MP: kolejny krok dalej niż identyfikacja w intralogistyce

Datalogic, światowy lider rynku zautomatyzowanego pozyskiwania danych i automatyzacji fabryk, wprowadza nowe urządzenie Matrix™ 320 5MP, urządzenie, które wzmacnia wiodącą pozycję rodziny Matrix 320.

Zbudowany na platformie wielordzeniowej z akceleratorem sprzętowym oraz możliwościami HDR, nowy Matrix 320 5MP daje imponujące pole widzenia (FOV) do odczytu wielu etykiet lub kodów podczas jednego odczytu za pomocą tylko jednego urządzenia. Dzięki Matrix 320 klienci będą mogli zwiększyć szybkość działania i osiągnąć najwyższy poziom produktywności, a w rezultacie uzyskać bardzo szybki zwrot z inwestycji.

Matrix 320 5MP jest naszpikowany doskonałymi technologiami zapewniającymi najwyższą wydajność w trudnych warunkach: wysokiej jakości obiektywy C-Mount, inteligentne oświetlacze i czujnik 5MP. Wszystko to zapewnia doskonałą wydajność odczytu w szerszym zakresie zastosowań dzięki zwiększonemu polu widzenia (FOV). Matrix 320 5MP posiada dużą głębię ostrości (Depth of Field - DOF), która nie zależy od wybranego ustawienia ostrości.

Użytkownicy zyskują większą wygodę i funkcjonalność dla maksymalnej przepustowości. Wbudowany czujnik odległości z technologią Time-of-Flight automatycznie określa odległość odczytu, aby dynamicznie optymalizować ustawienia fotometryczne w celu uzyskania idealnej wydajności skanowania. Nowe urządzenie pozwala w prosty sposób ustawić limit odległości, aby uniknąć przypadkowego czytania w aplikacjach głośnomówiących. Zastosowanie oświetlacza o dużej mocy w trybie ciągłym zapewnia oświetlenie bez migotania, które jest bezpieczne dla oczu użytkownika.

Posiada 360-stopniową wizualną informację zwrotną z trzema kolorami podświetlenia i unikalną technologią Datalogic Green Spot. W ten sposób użytkownik otrzymuje kilka opcji natychmiastowego potwierdzenia udanego skanowania. Nowy system naprowadzania siatek wykorzystuje bezpieczny laser klasy 1, aby zapewnić intuicyjny wybór obszaru skanowania.

Matrix 320 5MP to naprawdę właściwy skaner do każdego zastosowania. Modułowa konstrukcja skanera daje szerokie możliwości kompletowania urządzenia pod indywidualne potrzeby, oferując szeroką gamę soczewek, filtrów i akcesoriów. Na przykład nowy model iluminatora ma 72 bardzo mocne diody LED do skanowania z dużą prędkością i na różne odległości. Dzięki wyjątkowej głębi ostrości (DOF), skaner ma zasięg skanowania od bliskiego kontaktu do bardzo dalekiego.

Czujnik orientacji zapewnia łatwe pozycjonowanie czytnika podczas instalacji i zapamiętuje pozycję w trwałej pamięci urządzenia. Gdy niechciana zmiana orientacji obiektu zostanie automatycznie wykryta, operator jest natychmiast ostrzegany, co minimalizuje nieplanowane przestoje produkcyjne. W przypadku wymiany urządzenia zapisane dane lokalizacyjne można łatwo przywrócić, zapewniając szybką i bezpieczną obsługę.

 

Grupa Datalogic

Światowy lider technologiczny na rynku automatycznej akwizycji danych i automatyki przemysłowej od 1972 roku, specjalizujący się w projektowaniu i produkcji skanerów kodów kreskowych, komputerów mobilnych, czujników detekcji, pomiaru i bezpieczeństwa, systemów wizyjnych i znakowania laserowego.

Od 2001 roku Datalogic S.p.A. notowana w segmencie STAR Włoskiej Giełdy Papierów Wartościowych pod symbolem DAL.MI. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.datalogic.com.

Nazwa Datalogic i logo Datalogic są zastrzeżonymi znakami towarowymi Datalogic S.p.A. w wielu krajach, w tym w USA i UE. Inne znaki towarowe należą do ich odpowiednich właścicieli.