ActiveShuttle firmy Bosch Rexroth uznany za „Najlepszy produkt” na targach LogiMAT

| Realizacje

Niezależne jury doceniło znaczny wzrost produktywności i oszczędności, jaki można osiągnąć dzięki temu autonomicznemu robotowi mobilnemu

ActiveShuttle firmy Bosch Rexroth uznany za „Najlepszy produkt” na targach LogiMAT

Na targach LogiMAT 2022 niezależne jury złożone z naukowców i dziennikarzy przyznało autonomicznemu robotowi mobilnemu ActiveShuttle firmy Bosch Rexroth tytuł „Najlepszego produktu” w kategorii „Kompletacja zamówień, przenoszenie, podnoszenie i technologia przechowywania”. ActiveShuttle automatyzuje i standaryzuje przepływ materiałów i towarów w ramach logistyki wewnątrzzakładowej.

Jury uznało, że ActiveShuttle najlepiej spełnia najważniejsze kryteria, takie jak zwiększenie produktywności i oszczędności oraz racjonalizacja logistyki. Ten solidny, autonomiczny robot mobilny (ang. autonomous mobile robot - AMR) transportuje wózki transportowe z niewielkimi pojemnikami o całkowitym obciążeniu do 260 kg na terenie fabryki w sposób w pełni zautomatyzowany. Wykonuje cykliczne zadania związane z transportem i dostarcza materiały według zużycia. Nowy wyświetlacz dotykowy zintegrowany z konsolą pojazdu sprawia, że system ten jest jeszcze bardziej wydajny. Pracownicy mogą teraz wchodzić w bezpośrednie, intuicyjne interakcje z mobilnym robotem.

Robot AMR został wyposażony w rozbudowany system bezpieczeństwa, opracowany wspólnie z firmą Deutsche Gesetzliche Unfallversicherung (DGUV), spełniający wymagania „poziomu wydajności d” określone w normie EN ISO 13849-1. Oprócz laserowego skanera bezpieczeństwa, kamery stereoskopowe skanują pomieszczenie w trzech wymiarach i wykrywają obiekty, które wystają na ścieżkę pojazdu.

Robot AMR jest w pełni kompatybilny z interfejsem VDA 5050 i może pracować z flotami mieszanymi. Wraz z robotem ActiveShuttle Management System (AMS) firma Bosch Rexroth oferuje kompleksowe oprogramowanie do zarządzania flotą i zadaniami. Oprócz prostych przemieszczeń „od źródła do ujścia” można teraz tworzyć skomplikowane sekwencje pracy. Użytkownicy mogą na przykład definiować trasy referencyjne lub korzystać z zaawansowanych funkcji. Jeśli chodzi o komunikację maszyna-maszyna, system ActiveShuttle może wysyłać sygnały do określonych punktów trasy lub uruchamiać się tylko po uzyskaniu odpowiedniego sygnału. 

Więcej informacji znajdą Państwo na naszej stronie: https://www.boschrexroth.com/pl/pl/produkty/grupy-produktow/robotyka-mobilna/active-shuttle/

 

Jako jeden z największych na świecie dostawców technologii napędów i sterowania, Bosch Rexroth gwarantuje sprawny, mocny i bezpieczny ruch w maszynach i systemach dowolnej wielkości. Firma łączy globalne doświadczenie w zakresie wdrażania zastosowań w segmencie mobilnym i przemysłowym, jak i w automatyzacji przemysłu. Za pomocą inteligentnych komponentów, spersonalizowanych rozwiązań systemowych, inżynierii i usług, firma Bosch Rexroth tworzy odpowiednie środowisko wymagane przez zastosowania w pełni oparte na sieci. Bosch Rexroth oferuje swoim klientom rozwiązania z zakresu hydrauliki, napędów elektrycznych i technologii sterowania, technologii przekładni oraz techniki przemieszczeń liniowych i montażu, w tym oprogramowanie i interfejsy do Internetu rzeczy. Nasze oddziały znajdujące się w ponad 80 krajach, zatrudniające przeszło 32 000 pracowników, wygenerowały w 2022 r. przychody ze sprzedaży na poziomie blisko 7,0 miliardów euro.
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.boschrexroth.com.

Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 420 000 pracowników na całym świecie (dane z 31 grudnia 2022 r.). Według wstępnych danych sprzedaż firmy w 2022 roku wyniosła 88,4 miliarda euro. Jej działalność dzieli się na cztery sektory: rozwiązania mobilne, technologia przemysłowa, artykuły konsumpcyjne, energetyka oraz technologia budowlana. Jako wiodący dostawca Internetu rzeczy (IoT), Bosch oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów, Przemysłu 4.0 i mobilności zintegrowanej w sieci. Wizją Grupy Bosch jest mobilność, która jest rozwijana w sposób zrównoważony, bezpieczny i fascynujący. Bazując na swoim doświadczeniu w dziedzinie technologii czujników, oprogramowania i usług, a także wykorzystując własną chmurę IoT, Bosch oferuje klientom oparte na sieci i łączące różne domeny rozwiązania, pochodzące od jednego dostawcy. Strategicznym celem Grupy Bosch jest ułatwianie życia poprzez produkty i rozwiązania wyposażone w sztuczną inteligencję (AI), albo opracowane lub wyprodukowane z jej pomocą. Bosch poprawia jakość życia ludzi na całym świecie, oferując im produkty i usługi, które są innowacyjne i wzbudzają entuzjazm. Mówiąc krótko, Bosch tworzy "technologię bliżej nas". Grupę reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 440 spółek zależnych i regionalnych w około 60 krajach. Uwzględniając partnerów handlowych i serwisowych, globalną sieć produkcyjną, inżynieryjną i sprzedażową, firma Bosch obecna jest w prawie każdym kraju na świecie. Posiadająca ponad 400 lokalizacji na całym świecie Grupa osiągnęła neutralność pod względem emisji dwutlenku węglowa w pierwszym kwartale 2020 r. Swój rozwój firma opiera na sile innowacyjności. Firma zatrudnia 85 000 pracowników, w tym ponad 44 000 inżynierów oprogramowania, w działach badań i rozwoju w 128 ośrodkach na całym świecie.

Dodatkowe informacje można znaleźć pod adresami www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, https://twitter.com/BoschPress