Siemens inwestuje w systemy MES

Koncern Siemens wystąpił z wnioskiem o przejęcie firmy IBS AG, producenta przemysłowego oprogramowania do zarządzania jakością. Oferta złożona dotychczasowym akcjonariuszom IBS została już przyjęta, dzięki czemu koncern przejmie własność firmy kosztem 35 mln euro i tym samym rozbuduje swój dział oprogramowania MES (Manufacturing Execution Systems). Powodzenie przejęcia zależy obecnie tylko od decyzji niemieckiego urzędu antytrustowego. Jeżeli zgodzi się on na transakcję, IBS zostanie włączony do Automation and Drives Group firmy Siemens.

Przedstawiciele obu firm twierdzą, że fuzja przyniesie wiele korzyści klientom, głównie ze względu na integrację produktów. Oprogramowanie Simatic IT tworzone było w ramach Simatic IT Business Unit – jednostki, która od ubiegłego roku łączyła w sobie zespoły pracowników przejętych z firm IndX i Orsi Group – producentów oprogramowania przemysłowego.

Obroty IBS w roku 2006 wyniosły niemal 20 mln euro, co jest o 2 mln euro mniej niż rok wcześniej. Główna siedziba firmy znajduje się w miejscowości Hoehr-Grenzhausen w Niemczech, w firmie pracuje łącznie 170 osób.

Posłuchaj
00:00
Powiązane treści
Zakłady produkcyjne Siemensa będą bardziej ekologiczne
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Roboty
Czy robot już nie potrzebuje człowieka?
Przemysł 4.0
Szwecja uruchamia AI Gothenburg - hub dla startupów AI z udziałem NVIDIA
Przemysł 4.0
NORD Drivesystems na targach interpack 2026 - higieniczne rozwiązania napędowe dla przemysłu opakowaniowego
Roboty
Chiński koncern motoryzacyjny rozwija robotykę. Chery buduje sieć dystrybucji humanoidów
Roboty
Kuka przedstawia strategię Automation 2.0 opartą na integracji AI z robotyką przemysłową
Roboty
Najważniejsze wydarzenie dla branży automatyki i robotyki - w maju Warsaw Industry Automatica

Automatyzacja przemysłu na rozdrożu: dylemat między przywiązaniem a otwartością. E-book do pobrania

Współczesny przemysł, od produkcji po intralogistykę, funkcjonuje w środowisku bezprecedensowej zmienności. Dynamiczne trendy konsumenckie, nowe regulacje prawne i nieprzewidywalne wstrząsy w globalnych łańcuchach dostaw zmuszają firmy do fundamentalnej refleksji nad swoimi strategiami operacyjnymi. W centrum tej dyskusji znajduje się kluczowe pytanie o model technologiczny: czy trwać w przywiązaniu do zamkniętych, specyficznych dla jednego dostawcy standardów, czy też otworzyć się na nowe możliwości, jakie niesie ze sobą elastyczność i interoperacyjność?
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów