Rośnie wartość rynku napędów AC małej mocy

Według najnowszego raportu firmy ARC Advisory Group globalna wartość tytułowego rynku wyniosła w ubiegłym roku 7 mld dolarów. W kolejnych latach wzrost w tym sektorze powinien utrzymywać się na wysokim poziomie, czego skutkiem w 2012 roku jego wartość przekroczy 11 mld dolarów.

Posłuchaj
00:00

Zgodnie z prognozami ARC Advisory Group w kolejnych pięciu latach średni roczny wzrost na rynku napędów AC małej mocy wyniesie 8,9%. Tak dobre prognozy tłumaczone są m.in. wzrostem zapotrzebowania na omawiane produkty ze strony Chin, Indii, Brazylii oraz krajów wschodnioeuropejskich.

Rys.1. Wartość rynku napędów AC małej mocy w 2007 roku i prognoza do 2012 roku (w mld dolarów)

Napędy AC małej mocy są coraz powszechniej stosowane w sektorze chemicznym, spożywczym, tekstylnym, metalurgicznym oraz automatyki budynkowej. Rozwój ich rynku stymuluje również trend decentralizacji systemów napędowych stosowanych na liniach produkcyjnych w przemyśle.

Producenci napędów odnotowali wzrost dochodów nawet pod koniec zeszłego roku, gdy pojawiały się pierwsze symptomy zwolnienia rozwoju gospodarki amerykańskiej. W tym wypadku głównym czynnikiem stymulującym rynek okazały się być globalne inwestycje w sektorze paliwowo-naftowym oraz wzrost liczby zakładów produkcyjnych w krajach rozwijających się.

Pomimo, że w najbliższym czasie w USA ma trwać zwolnienie rozwoju gospodarki, również i tam popyt na tytułowe produkty nie zmaleje, czego powodem są bieżące prace modernizacyjne wielu instalacji przemysłowych.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Roboty
Czy roboty stają się coraz bardziej samodzielne?
Aktualności
Rynek kompozytów
Roboty
Kawasaki CORLEO – czteronożny robot mobilny z napędem wodorowym i systemem równowagi opartym na AI
Aktualności
Branża pakowania wobec współczesnych wyzwań
Roboty
Współpraca Apptronik i Google DeepMind
Aktualności
AVEVA World 2025 w San Francisco: polska transformacja cyfrowa na globalnej scenie

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów