Stabilizacja na rynku systemów wizyjnych

Zdaniem analityków z IMS Research, którzy monitorowali sytuację na światowym rynku systemów widzenia maszynowego przez ostatnie dwa lata sektor ten właśnie zaczyna odrabiać straty poniesione pod koniec ubiegłego i na początku 2009 roku.

Posłuchaj
00:00

Dane za drugi kwartał br. pokazują, że sytuacja stabilizuje się i jedynie w regionie EMEA odnotowano lekki spadek sprzedaży w porównaniu do wyników z pierwszego kwartału. Na tle pozostałych pozytywnie wyróżnia się natomiast rynek systemów wizyjnych w Azji, który w tym okresie wzrósł o 10%.

Jest to ważna zmiana na plus, biorąc pod uwagę ponad 30% spadek wartości tego rynku, który nastąpił w pierwszym kwartale bieżącego roku. Dane zebrane przez IMS Research pozwalają mieć nadzieję na dalszą poprawę sytuacji w sektorze systemów wizyjnych, o ile oczywiście tendencja wzrostowa utrzyma się. Według analityków jest to wprawdzie coraz bardziej prawdopodobne, jednak z pewnością odrabianie strat nie zakończy się szybko.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Silniki i napędy
Jak firma rodzinna stała się globalną - 60 lat NORD Drivesystems
Aktualności
Drony w rolnictwie
Przemysł 4.0
Data Portal od Endress+Hauser – chmurowe rozwiązanie do monitoringu i analizy procesów produkcyjnych
Roboty
PolyScopeX – nowy wymiar programowania cobotów od Universal Robots
Aktualności
SPIE przejmuje Grupę LTEC
Aktualności
Rynek kogeneracji

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów