Siemens prezentuje nowe moduły fail-safe do stacji I/O ET 200M

Firma Siemens Industry Automation wprowadziła do produkcji nowe moduły fail-safe dla stacji wejść/wyjść ET 200M. Charakteryzują się one lepszymi parametrami od swoich poprzedników oraz zwiększoną funkcjonalnością.

Posłuchaj
00:00

 

Nowe moduły Simatic ET 200M 24 F-DI, 8 F-DO i 10 F-DO spełniają teraz wymagania stopni bezpieczeństwa SIL3/Cat. 4/PLe przy pracy mieszanej ze standardowymi modułami I/O bez potrzeby stosowania specjalnych modułów separujących.

Zostały ponadto wyposażone w profil PROFIsafe 2.0, który pozwala na użycie ich w sieciach Profinet, również w poprzez moduły sprzęgające PN/DP. Wszystkie moduły posiadają funkcję śledzenia napięcia zasilania, w przypadku jego spadku moduł będzie wymagał dodatkowego potwierdzenia operatora. 

Moduł ET 200M 10 F-DO jest dostępny w wąskiej, 40-mm obudowie, czujniki mogą być podpięte kablami o długości do 1000 m. Zawiera 10 wyjść z przełączaniem P/P (current source) o wydajności prądowej do 2 A na kanał. 

Moduły wyposażono w funkcję last valid, utrzymującą ostatni zadany stan oraz funkcję energize to trip, która jest coraz częściej wymagana w systemach redundantnych i fail-safe. Moduł ET 200M 8 F–DO posiada osiem wyjść typu P/M (current source/current sink) o wydajności 2A na kanał, maksymalna dopuszczalna długość kabli z czujnikamu wynosi 200 metrów.

 

Więcej informacji: www.siemens.pl/safety

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie, aparatura nn
Farma fotowoltaiczna Proszówek
Roboty
Volonaut Airbike – polski latający motocykl przyszłości rodem z „Gwiezdnych Wojen”
Aktualności
Sterowanie i kontrola - fundamenty automatyki w jeszcze nowszym wydaniu
PLC, HMI, Oprogramowanie
Oprogramowanie GenAI Studio wzmocni rozwój dużych modeli językowych - LLM
Aktualności
Rozwój oświetlenia samolotów
Przemysł 4.0
Dassault Systèmes i Airbus rozszerzają strategiczne partnerstwo
Powiązane treści
Siemens najpopularniejszą marką systemów automatyki w Chinach

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów