Nowy system oczyszczania spalin w Elektrowni Opole

W Elektrowni Opole oddano do eksploatacji pierwszą w Polsce instalację odazotowania spalin zamontowaną na opalanym węglem kamiennym bloku nr 3, która umożliwia zmniejszenie zawartości tlenków azotu w generowanych spalinach do poniżej 200 mg/Nm3.

Posłuchaj
00:00

Uruchomienie tej instalacji jest jednym z etapów dostosowywania elektrowni do zaostrzonych norm emisji, które wraz z końcem 2015 roku zaczną obowiązywać w Unii Europejskiej. Wówczas stosowane dotychczas w tym zakładzie metody redukcji zawartości tlenków azotu będą niewystarczające. Dlatego w planach jest już też budowa i uruchomienie instalacji odazotowania na trzech pozostałych blokach energetycznych Elektrowni Opole.

Powiązane treści
Trwa rozbudowa Elektrowni Opole
Strabag wycofuje się z działalności w sektorze oczyszczania gazów spalinowych
Prognoza dla rynku przemysłowych systemów oczyszczania spalin
Opóźnienie rozbudowy elektrowni w Opolu
Alstom walczy o kontrakt w elektrowni PGE Opole
Automatyka procesowa w branży wodociągowo-kanalizacyjnej
PGE Energia Jądrowa zarejestrowana
Introl zmodernizował pompy w PGE Zespół Elektrociepłowni Bydgoszcz S.A.
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Przemysł 4.0
Innodisk wprowadza odporne na ekstremalne warunki pamięci DDR5 i LPDDR5X CAMM2 do zastosowań przemysłowych
Silniki i napędy
Rynek silników z magnesami trwałymi
Przemysł 4.0
DigiKey odkrywa kulisy automatyki – nowy sezon serii wideo Factory Tomorrow
Obudowy, złącza, komponenty
Światowe zapotrzebowanie na węże przemysłowe
Aktualności
Nowy hub logistyczny FedEx
Przemysł 4.0
Cyfrowe bliźniaki w modelowaniu zużycia energii

Szafa wydawcza JotKEl

Nowoczesny przemysł stanowi szczególne wyzwanie dla gospodarki magazynowej. Duże znaczenie ma zwłaszcza pozyskanie informacji zwrotnej o aktualnym stanie zasobów, co umożliwia optymalizację dostaw. Dobrze zorganizowana gospodarka magazynowa zapewnia ciągłość produkcji, a to bezpośrednio wpływa na redukcję kosztów postojów. Wychodząc naprzeciw tym wymaganiom i bazując na prawie 50-letnim doświadczeniu, firma JotKEl stworzyła system automatycznych mebli wydawczych.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów