Kampania informacyjna w zakresie bezpieczeństwa

Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa i Zdrowia rozpoczęła kampanię informacyjną „Bezpieczna eksploatacja maszyn, urządzeń i budynków”. Edycja na lata 2010-2011 promuje bezpieczeństwo eksploatacji maszyn, różnorodnych urządzeń oraz budynków, co oparte ma być o dbałość o właściwą obsługę techniczną tych obiektów.

Posłuchaj
00:00

Polską edycję kampanii, koordynatorem jest Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy, otworzono w połowie maja. Jej kalendarium obejmuje: konferencje i seminaria, konkursy, wystawy, imprezy plenerowe oraz inne przedsięwzięcia, które będą prowadzone w kraju przy współpracy z przedsiębiorstwami i instytucjami zajmującymi się problematyką BHP.

Program koncentruje się m.in. na podnoszeniu świadomości na temat zagrożeń wynikających z braku lub niewłaściwego prowadzenia obsługi technicznej i napraw, ryzyka związanego z tymi pracami, promowaniu dobrych praktyk oraz wspieraniu strategii, przedsięwzięć i inicjatyw w tym obszarze. Podkreśla się również wagę właściwej eksploatacji maszyn i urządzeń w celu eliminowania zagrożeń w miejscu pracy.

Oficjalny przewodnik po kampanii i inne materiały (prezentacje, publikacje, materiały promocyjne) oraz informacje na temat lokalnych wydarzeń związanych z kampanią można znaleźć na stronie kampanii www.hw.osha.europa.eu, a także na stronie www.bezpieczenstwo-eksploatacji.pl

Powiązane treści
Przepisy napędzają rynek przemysłowych systemów bezpieczeństwa
Kampania przeciw fałszywym łożyskom
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie, aparatura nn
Grupa LAPP otworzyła we Wrocławiu Centrum Usług Biznesowych
Aktualności
Foxconn i NVIDIA budują superkomputer AI z 10 000 GPU Blackwell na Tajwanie
Roboty
Automatyzacja górnictwa
Przemysł 4.0
SICK ANS/ANM58 PROFINET – nowa generacja enkoderów absolutnych dla Przemysłu 4.0
Aktualności
Perspektywy rynku przekładni
Aktualności
Współpraca Omron i Cognizant

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów