Debiut projektu Proteus na międzynarodowych targach Interschutz

Na początku czerwca odbyły się w Lipsku Międzynarodowe Targi Ochrony Przeciwpożarowej, Ratownictwa, Bezpieczeństwa i Zabezpieczeń INTERSCHUTZ 2010 na których zaprezentowano w pełni operacyjny, bezzałogowy samolot „Żuraw”.

Posłuchaj
00:00

Samolot jest jednym z elementów projektu Proteus – mobilnego systemu wspomagającego działania antyterrorystyczne i antykryzysowe. Specjaliści i służby interwencyjne doceniły jego ogromne możliwości, w tym zasięg i niezwykle długi czas operacyjny. Integralną częścią ekspozycji samolotu bezzałogowego było oprogramowanie konsoli operatora (systemy do kontroli lotu oraz podgląd danych z czujników i kamer). Na targach odbyła się również premiera, krótkiego filmu promocyjnego projektu Proteus, który będzie można obejrzeć w Polsce 29 czerwca.

Prezentacja projektu Proteus na międzynarodowych targach Intershutz (źródło Proteus)

Projekt Proteus swoim rozmachem, zastosowanymi innowacyjnymi technologiami oraz bezkompromisowym podejściem do tworzenia zintegrowanego systemu do działań antykryzysowych i antyterrorystycznych wzbudził podziw publiczności. Przedstawiciele Konsorcjum Proteus otrzymali również deklaracje poważnego zainteresowania kupnem gotowego produktu, który w znaczący sposób mógłby się przyczynić do poprawy jakości ragowania i przeciwdziałania w sytuacjach kryzysowych.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Roboty
PIAP Space ukończył budowę robotycznego ramienia TITAN do prowadzenia orbitalnych napraw satelitów
Roboty
EOAS: Innowacyjny system bezpieczeństwa dla cobotów od SICK i Universal Robots
Roboty
Roboty usługowe coraz popularniejsze
Bezpieczeństwo
Powstała nowa spółka SPIE działająca w branży teletechniki i automatyki budynkowej
Aktualności
Integracja IT i OT w przemyśle: OMRON i Cognizant łączą siły dla cyfrowej transformacji
Przemysł 4.0
Eplan i Rittal wprowadzają AI do automatyzacji przemysłowej
Powiązane treści
Proteus zademonstrowany w Lipsku
Wystartował projekt Proteus

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów