Abengoa, Total i Masdar budują solarną elektrownię termiczną

Abengoa Solar, hiszpański koncern z branży energetyki słonecznej, koncern naftowy Total oraz Masdar, firma z branży energii odnawialnych zawiązały spółkę joint venture. Jej celem jest budowa, a później także zarządzanie solarną elektrownią termiczną Shams 1, która powstanie w Madinat Zayed, około 120 km na płd.-wsch. od Abu Zabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Posłuchaj
00:00

 

Shams 1 o mocy około 100MW będzie jedną z największych instalacji solarnych tego typu na świecie. Według planów składać się ma z około 768 parabolicznych reflektorów, które w sumie zajmą obszar ponad 2,5 km². Budowa elektrowni termicznej rozpocznie w trzecim kwartale bieżącego roku, a prace mają potrwać około dwóch lat. Wyprodukowania energia elektryczna będzie sprzedawana do sieci publicznej w ramach długoterminowego kontraktu.

Budowa solarnej elektrowni słonecznej jest jednym z pierwszych kroków, jakie są podejmowane w celu upowszechnienia energetyki odnawialnej w tym regionie . Docelowo władze dążą do tego, by do 2020 roku 7% energii produkowanej w Abu Zabi pochodziło ze źródeł odnawialnych. By na tym bogatym w ropę naftową terenie inwestowanie w ekologiczne metody produkcji energii w ogóle było opłacalne inwestycję tę wsparł, także finansowo, rząd.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
Rynek turbin wiatrowych
Bezpieczeństwo
QNX wprowadza platformę bezpieczeństwa funkcjonalnego integrującą systemy bezpieczeństwa i obciążenia AI
Komunikacja
Sieć rzeczy i komputerów nigdy się nie zatrzymuje
Roboty
Roboty wojskowe
Zasilanie, aparatura nn
Magazyn energii PGE
Aktualności
Rośnie popyt na maszyny budowlane
Powiązane treści
Koncern paliwowy Total wejdzie na rynek magazynowania energii inwestując miliard euro
Firma Solar Park Kostomłoty chce wybudować elektrownie słoneczną w Legnicy
Napędy ABB w statkach instalujących turbiny wiatrowe
Dalkia inwestuje w odnawialne źródła energii
Prognozy rozwoju energetyki wiatrowej w Polsce do 2020 roku

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów