Abengoa, Total i Masdar budują solarną elektrownię termiczną

Abengoa Solar, hiszpański koncern z branży energetyki słonecznej, koncern naftowy Total oraz Masdar, firma z branży energii odnawialnych zawiązały spółkę joint venture. Jej celem jest budowa, a później także zarządzanie solarną elektrownią termiczną Shams 1, która powstanie w Madinat Zayed, około 120 km na płd.-wsch. od Abu Zabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Posłuchaj
00:00

 

Shams 1 o mocy około 100MW będzie jedną z największych instalacji solarnych tego typu na świecie. Według planów składać się ma z około 768 parabolicznych reflektorów, które w sumie zajmą obszar ponad 2,5 km². Budowa elektrowni termicznej rozpocznie w trzecim kwartale bieżącego roku, a prace mają potrwać około dwóch lat. Wyprodukowania energia elektryczna będzie sprzedawana do sieci publicznej w ramach długoterminowego kontraktu.

Budowa solarnej elektrowni słonecznej jest jednym z pierwszych kroków, jakie są podejmowane w celu upowszechnienia energetyki odnawialnej w tym regionie . Docelowo władze dążą do tego, by do 2020 roku 7% energii produkowanej w Abu Zabi pochodziło ze źródeł odnawialnych. By na tym bogatym w ropę naftową terenie inwestowanie w ekologiczne metody produkcji energii w ogóle było opłacalne inwestycję tę wsparł, także finansowo, rząd.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Bezpieczeństwo
Trendy w automatyzacji: bezpieczeństwo, AI i zrównoważony rozwój - to siły napędowe przyszłości
Pomiary
Rynek metrologii przemysłowej
Pomiary
Dräger Gas Detection Car
PLC, HMI, Oprogramowanie
AI w branży energetycznej
Przemysł 4.0
Trwają targi Warsaw Industry Automatica - warto odwiedzić!
PLC, HMI, Oprogramowanie
Rynek systemów MES
Powiązane treści
Koncern paliwowy Total wejdzie na rynek magazynowania energii inwestując miliard euro
Firma Solar Park Kostomłoty chce wybudować elektrownie słoneczną w Legnicy
Napędy ABB w statkach instalujących turbiny wiatrowe
Dalkia inwestuje w odnawialne źródła energii
Prognozy rozwoju energetyki wiatrowej w Polsce do 2020 roku

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów