Firma Solar Park Kostomłoty chce wybudować elektrownie słoneczną w Legnicy

Cytowany przez dziennik "Puls Biznesu" prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski ujawnia, że do urzędu zgłosiła się firma, która chce wybudować elektrownię słoneczną i poszukuje terenu o powierzchni powyżej 8 hektarów. Według prezydenta inwestorowi przedstawiono kilka propozycji na lokalizację inwestycji.

Posłuchaj
00:00

"PB" ustalił, że chodzi o spółkę Solar Park Kostomłoty, która powstała na początku sierpnia. Jednak prezes spółki Krzysztof Mark, który jest również szefem firmy deweloperskiej Tom Mark, na razie nie chciał się wypowiadać na temat nowego projektu.

źródło: Puls Biznesu

Powiązane treści
Nowy inwestor w Złotoryi
Ruszyła budowa zakładu Clariant
Uruchomiono największą elektrownię słoneczną wykorzystującą technologię soczewek Fresnela
Otwarcie elektrowni fotowoltaicznej w Rudzie Śląskiej
Kolejna farma wiatrowa od Contino
Nowa farma wiatrowa RWE
Farma wiatrowa w Żeńsku oddana do eksploatacji
Abengoa, Total i Masdar budują solarną elektrownię termiczną
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Obudowy, złącza, komponenty
Rynek pomp odśrodkowych
PLC, HMI, Oprogramowanie
Panele wielodotykowe Beckhoff: Design i innowacja nagrodzone Red Dot Award
Zasilanie, aparatura nn
Modernizacja GPZ-ów
Przemysł 4.0
Automatyka w służbie edukacji: Studenci budują inteligentną szklarnię z systemami Finder
Roboty
Finał konkursu MAiR na Politechnice Warszawskiej. Przyszli inżynierowie zmierzyli się z przemysłowym wyzwaniem
Aktualności
PPWR wchodzi w życie już od sierpnia - nawet 80% projektów opakowań do poprawy

Automatyzacja przemysłu na rozdrożu: dylemat między przywiązaniem a otwartością. E-book do pobrania

Współczesny przemysł, od produkcji po intralogistykę, funkcjonuje w środowisku bezprecedensowej zmienności. Dynamiczne trendy konsumenckie, nowe regulacje prawne i nieprzewidywalne wstrząsy w globalnych łańcuchach dostaw zmuszają firmy do fundamentalnej refleksji nad swoimi strategiami operacyjnymi. W centrum tej dyskusji znajduje się kluczowe pytanie o model technologiczny: czy trwać w przywiązaniu do zamkniętych, specyficznych dla jednego dostawcy standardów, czy też otworzyć się na nowe możliwości, jakie niesie ze sobą elastyczność i interoperacyjność?
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów