Polska premiera aparatury modułowej Acti 9

W piątek, 25 maja na stadionie Pepsi Arena odbyła się konferencja prasowa firmy Schneider Electric Polska, na której zaprezentowano innowacyjną gamę aparatury modułowej Acti 9. Umożliwia ona wydajne zarządzanie budynkiem, optymalizując zużycie energii m.in przez ograniczenie przerw w pracy systemu oraz monitorowanie energii na poziomie obwodu elektrycznego.

Posłuchaj
00:00

Uwzględniając ogromny potencjał wzrostu efektywności energetycznej, Schneider Electric stworzył rozwiązanie wykorzystujące inteligentne zarządzanie energią. Podejście to polega na objęciu cyfrową inteligencją produktów, technologii i rozwiązań ze wszystkich obszarów działalności firmy oraz procesów dedykowanych dla urządzeń, budynków komercyjnych, centrów danych, sieci i domów mieszkalnych.

"Unikalne rozwiązania Schneider Electric, takie jak VisiSafe, VisiTrip i II klasa izolacji aparatów zwiększają poziom bezpieczeństwa obsługi technicznej" - powiedziała podczas wystąpienia Anna Nowak-Jaworska, wiceprezes pionu partnerów i dystrybucji

- Wykorzystując otwartą architekturę optymalizującą zużycie energii, Schneider Electric konsekwentnie poszerza działalność poprzez stworzenie najszerszej w swojej historii oferty produktów i rozwiązań, w efekcie stając się globalnym liderem w obszarze zarządzania energią. W swojej strategii wykorzystujemy termin "from Power Plant to Plug" (od elektrowni do gniazdka) do określenia pakietu specyficznych rozwiązań, które obejmują całość cyklu energetycznego, od punktu wyjściowego w elektrowni po miejsce końcowego wykorzystania energii. Osiągnięte rezultaty w zakresie redukcji zużycia energii jasno wykazały słuszność takiego podejścia - podkreślił Jacek Łukaszewski, prezes Schneider Electric.

"Do 2050 r. globalne zapotrzebowanie na energię elektryczną wzrośnie dwukrotnie" - wyjaśniał prezes Schneider Electric, Jacek Łukaszewski

Globalny wzrost zapotrzebowania na energię wymaga odpowiedzi skuteczniejszej niż proste zwiększenie jej podaży. Pociąga za sobą konieczność bardziej efektywnego wykorzystania i zmiany sposobu myślenia o zarządzaniu energią. Obecnie największe możliwości w obszarze efektywności energetycznej oferuje inteligentne zarządzanie energią.

"Acti 9 został wdrożony w 22 krajach. Naszym kolejnym celem jest Europa Środkowo-Wschodnia. Zaczynamy oczywiście od Polski, ponieważ widzimy w niej duży potencjał rozwoju" - powiedział Mathieu Super, manager ds. rozwoju rynku na kraje Europy Centralnej

- Schneider Electric rozumie potrzebę prostoty. Właśnie dlatego zaprojektowaliśmy system aparatury modułowej Acti9 wraz z system komunikacji Smartlink w taki sposób, aby zapewnić łatwość obsługi, gotowość do podłączenia i szybkość integracji z architekturą systemu zarządzania budynkiem. Nasze rozwiązanie łączy w sobie funkcje sterowania z optymalnym poziomem zabezpieczenia, stając się nowym, ważnym elementem układów poprawiających efektywność energetyczną, nawet w najbardziej wymagających warunkach - powiedział Mathieu Super, manager ds. rozwoju rynku na kraje Europy Centralnej.

Uczestnicy konferencji mieli okazję również obejrzeć rozwiązania Schneider Electric zastosowane na stadionie Pepsi Arena oraz EcoStruxure Demo Center - inteligentny system do zarządzania energią w różnorodnych obiektach komercyjnych i przemysłowych.

W spotkaniu wzięli udział Jacek Łukaszewski - prezes zarządu Schneider Electric Polska, Anna Nowak-Jaworska - wiceprezes pionu partnerów i dystrybucji oraz Mathieu Superi - manager ds. rozwoju rynku na kraje Europy Centralnej. Aparatura modułowa Acti 9 trafi do polskiej sieci dystrybucyjnej w czerwcu.

Michał Pieniążek
fot. Mateusz Woźniak

źródło: Schneider Electric

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Przemysł 4.0
Już za miesiąc Warsaw Industry Automatica 2025
Przemysł 4.0
Swoją efektywność potwierdza pierwszy w Polsce magazyn z robotami Skypod firmy Exotec
Komunikacja
Tauron rozbudowuje system teletransmisyjny
Aktualności
OMRON otworzył nowoczesne Centrum Automatyzacji w Stuttgarcie – nowy etap w rozwoju Przemysłu 4.0
Roboty
PIAP Space ukończył budowę robotycznego ramienia TITAN do prowadzenia orbitalnych napraw satelitów
Roboty
EOAS: Innowacyjny system bezpieczeństwa dla cobotów od SICK i Universal Robots
Powiązane treści
Schneider Electric przejął M&C Energy Group
Schneider Electric nagrodzony za wspieranie czystych technologii
Schneider Electric prezentuje StruxureWare For Buildings
Schneider Electric i EMT współpracują
Rozmowa z Jackiem Łukaszewskim, prezesem zarządu Schneider Electric Buildings Polska

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów