Dotacje Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na inteligentne sieci energetyczne (ISE)

Udzielanie dofinansowania na ISE jest odpowiedzią na unijne przepisy w zakresie efektywności energetycznej. W wyniku rozstrzygnięcia pierwszego konkursu, beneficjenci będą mogli otrzymać wsparcie w łącznej wysokości 150 mln zł. Cały budżet na lata 2013-2018 obejmuje kwotę 340 mln zł. Uruchomienie dotacji ma pozwolić na zbudowanie konkurencyjnego rynku energii.

Posłuchaj
00:00

W programie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej mogą wziąć udział przedsiębiorcy realizujący inwestycje z zakresu ISE, jednostki samorządowe, uczelnie oraz instytuty badawcze i PAN. Możliwe jest podjęcie starań o dofinansowanie zarówno indywidualnie jak i wspólnie.

Aby uzyskać dotację na inteligentne sieci energetyczne, przedsięwzięcie musi obejmować działania przed- i porealizacyjne dla prac inwestycyjnych, pilotażowe działania wprowadzające oraz podstawowe działania inwestycyjne. Do obowiązkowych działań należą m.in. realizacja kampanii informacyjno-edukacyjnych oraz inwestycje w odnawialne źródła energii. Ponadto realizacja przedsięwzięcia doprowadzić ma do redukcji emisji dwutlenku węgla o co najmniej 1000 Mg/rok. Inwestor jest również zobowiązany do poniesienia minimalnych kosztów całkowitych.

Wnioski do NFOŚiGW w ramach obecnego naboru można będzie składać w od 3 grudnia 2012 r. do 31 stycznia 2013 r. Będzie można liczyć na dotację w wysokości od 30 do 70% kosztów kwalifikowanych. Największe szanse na uzyskanie wsparcia mają przedsięwzięcia, które będą charakteryzować się najwyższym efektem ekologicznym oraz te z najlepszą gotowością realizacyjną.

źródło: cire.pl

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
PLC, HMI, Oprogramowanie
25 lat współpracy Phoenix Contact i Eplan
Aktualności
Stabilny wzrost na rynku obrabiarek
Przemysł 4.0
Pepperl+Fuchs prezentuje Digital Twin Starter Kit na Hannover Messe 2025 – rewolucja w IIoT
Przemysł 4.0
Już za miesiąc Warsaw Industry Automatica 2025
Przemysł 4.0
Swoją efektywność potwierdza pierwszy w Polsce magazyn z robotami Skypod firmy Exotec
Komunikacja
Tauron rozbudowuje system teletransmisyjny
Powiązane treści
Echelon rozpoczął bezpośrednią działalność w Polsce
O dofinansowanie inteligentnych sieci energetycznych walczą projekty warte niemal 1 mld zł
Firma Schneider Electric została partnerem Konsorcjum Smart Power Grids Polska
Energa zainwestuje w rozwój sieci
Inwestycje w technologie smart grid do 2020 przekroczą 80 mld dol.
Energa przystępuje do realizacji pierwszego w Polsce projektu smart grid

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów