Integracja systemów fotowoltaicznych z sieciami dystrybucyjnymi

Finansowany ze środków Komisji Europejskiej projekt PV GRID ma na celu opracowanie rozwiązań służących integracji europejskich systemów fotowoltaicznych (PV) na poziomie sieci dystrybucyjnych. Jego efektem ma być pokonanie barier wykonawczych i normatywnych. Przedsięwzięcie realizowane w ramach programu Inteligentna Energia - Europa będzie trwało do października 2014 r.

Posłuchaj
00:00

PV GRID jest kontynuacją projektu PV LEGAL zakończonego w lutym 2012 r. PV LEGAL doprowadził do usunięcia wielu barier administracyjnych dla systemów fotowoltaicznych w Europie. PV GRID jest projektem tego samego konsorcjum i bazuje na doświadczeniach poprzednika. Bierze w nim udział ponad 20 firm i organizacji. Szybki rozwój fotowoltaiki spowodował konieczność podjęcia nowych działań w celu aktualizacji i rozwinięcia dążeń do integracji systemów fotowoltaicznych z sieciami dystrybucyjnymi.

W projekcie PV GRID uczestniczą: Niemieckie Stowarzyszenie Przemysłu Solarnego (BSW-Solar) - koordynator projektu, DERlab (European Distributed Energy Resources Laboratories e. V.), Eclareon Management Consultants, Europejskie Stowarzyszenie Przemysłu Fotowoltaicznego (EPIA), Uniwersytet Papieski COMILLAS, 13 narodowych organizacji reprezentujących przemysł fotowoltaiczny (APESF, Assosolare, BPVA, CZEPHO, EDORA, Enerplan, Helapco, Holland Solar, PV Austria, PV Poland, SAPI, SOLENERGI, SVENSK, UNEF) oraz sieciowi dystrybutorzy energii: ENEL Distribuzione (Włochy), Lumen International (Czechy) i RWE Deutschland AG (Niemcy).

Informacje o efektach działań podejmowanych przez konsorcjum PV GRID będą zamieszczane w serwisie internetowym www.pvgrid.eu.

źródło: CIRE

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Roboty
Chiny zainwestują ponad 100 miliardów dolarów w robotykę i zaawansowane technologie
Bezpieczeństwo
Rynek czujników gazów - 3 mld dolarów w 2032 roku
Aktualności
Rynek powłok przemysłowych
Bezpieczeństwo
Nowy moduł mutingu DMM4 firmy SICK – bezpieczny przepływ materiałów w zautomatyzowanej produkcji
Aktualności
Rynek wózków widłowych będzie rósł 7% rocznie
Silniki i napędy
Targi Bauma: Bosch zaprezentuje 800-woltowy napęd elektryczny do maszyn budowlanych
Powiązane treści
Politechnika Białostocka zbuduje hybrydową elektrownię wiatrowo-fotowoltaiczną
Amber Energia zbuduje kompleks farm słonecznych
Na terenie mieleckiej SSE firma ML System zbuduje fabrykę ogniw fotowoltaicznych
Pomiary sprawności paneli fotowoltaicznych
Prawie 14 mln zł na nowe polskie elektrownie słoneczne
Największa europejska instalacja fotowoltaiczna
Otwarcie elektrowni fotowoltaicznej w Rudzie Śląskiej
Rynek fotowoltaiki - dobrze, ale nie rewelacyjnie

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów