ThyssenKrupp opracowuje wytwarzającą energię powłokę do blach

Nowe pokrycie blach, nad którym pracuje firma ThyssenKrupp Steel Europe i zrzeszenie organizacji badawczo-rozwojowych Solliance, ma pełnić rolę ogniw fotowoltaicznych. Technologie pozwalające zwiększyć poziom samowystarczalności energetycznej budynków cieszą się dużym zainteresowaniem. Połączenie wyrobów stalowych z pokryciami zawierającymi ogniwa fotowoltaiczne pozwala uzyskać konstrukcję budynku oferującą funkcję produkcji energii elektrycznej.

Posłuchaj
00:00

Organiczne ogniwa fotowoltaiczne OPV to elastyczne ogniwa słoneczne wykonane ze światłoaktywnych tworzyw sztucznych. Stal pokryta tego typu ogniwami mogłaby być stosowania na dachach i elewacjach budynków. Ogniwa takie mają mniejszą efektywność niż krzemowe. Mogą jednak wytwarzać energię na dużych powierzchniach, przy niższych kosztach.

Możliwość pozyskiwania energii z rozległych płaszczyzn ułatwi projektowanie budynków energooszczędnych. Celem badań prowadzonych przez ThyssenKrupp i Solliance jest opracowanie technologii pokrywania stali ogniwami fotowoltaicznymi już podczas jej produkcji. Kiedy prace nad wytwarzającą energię powłoką do blach zostaną zakończone jeszcze nie wiadomo.

źródło: wnp.pl

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
PLC, HMI, Oprogramowanie
25 lat współpracy Phoenix Contact i Eplan
Aktualności
Stabilny wzrost na rynku obrabiarek
Przemysł 4.0
Pepperl+Fuchs prezentuje Digital Twin Starter Kit na Hannover Messe 2025 – rewolucja w IIoT
Przemysł 4.0
Już za miesiąc Warsaw Industry Automatica 2025
Przemysł 4.0
Swoją efektywność potwierdza pierwszy w Polsce magazyn z robotami Skypod firmy Exotec
Komunikacja
Tauron rozbudowuje system teletransmisyjny
Powiązane treści
Na czym polega wytwarzanie addytywne?
ThyssenKrupp zmodernizuje największy piec w Europie
Prognoza dla rynku sprzętu do produkcji ogniw słonecznych
Prognoza dla rynku fotoogniw zintegrowanych z budynkiem
Wzrost na rynku ogniw słonecznych
Przyszłość rynku blach elektrotechnicznych

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów