Szybki rozwój rynku zaawansowanej infrastruktury pomiarowej w Europie

Według nowej analizy firmy Frost & Sullivan oczekiwane przychody związane z zaawansowaną strukturą pomiarową (AMI) w Europie wzrosną z 1,13 mld dolarów w 2011 r. do 3,72 mld dolarów w 2016 r. Analiza obejmuje inteligentne liczniki, instalacje, systemy i sieci komunikacji, zarządzanie danymi pomiarowymi (Meter Data Management) oraz zarządzanie danymi odbiorców i programów.

Posłuchaj
00:00

Normy prawne i standaryzacja będą katalizatorem rozwoju rynku zaawansowanej infrastruktury pomiarowej. Jego uczestnicy dostosowują swoje działania do wymagań ustawowych i standardów dotyczących inteligentnych urządzeń pomiarowych oraz AMI w celu rozpoczęcia ich masowego wdrażania.

Większość firm w obszarze AMI to nie tylko dostawcy sprzętu (urządzeń pomiarowych). Firmy te łączą urządzenia z ważnymi usługami i odpowiednimi funkcjami w zakresie infrastruktury komunikacyjnej i zarządzania danymi. Są to kluczowe technologie dla wdrażania innowacyjnych rozwiązań. Instalacja samego sprzętu nie generuje ciągłego strumienia przychodów.

Pomimo oczywistych korzyści, wprowadzenie inteligentnych liczników jest różne w różnych regionach. Rynek rozwija się o wiele szybciej w Europie Zachodniej niż w Europie Północnej. W Europie Centralnej i Wschodniej (Central & Eastern Europe, CEE) z kolei brakuje ciągle rozwiązań regulacyjnych oraz zakrojonych na szeroką skalę projektów wdrożeniowych. Oczekuje się jednak, że region CEE podąży za doświadczeniem i rozwiązaniami Europy Zachodniej.

W państwach członkowskich UE, gdzie wciąż nie ma odpowiednich regulacji, można spodziewać wdrożenia rozwiązań AMI na dużą skalę po roku 2015, w związku z koniecznością wypełnienia Trzeciej Dyrektywy Energetycznej UE. Brak dopełnienia tego obowiązku grozi bowiem wysokimi karami.

źródło: Frost & Sullivan

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
PLC, HMI, Oprogramowanie
Rynek oprogramowania MRO w lotnictwie
Aktualności
ABB z nową ofertą usług
Aktualności
Nowoczesna sortownia DPD Polska zwiększy efektywność obsługi małych przesyłek
Silniki i napędy
WEG zwiększy zdolności produkcji silników elektrycznych we Włoszech
Aktualności
Rynek środków smarnych powoli pnie się w górę
PLC, HMI, Oprogramowanie
25 lat współpracy Phoenix Contact i Eplan
Powiązane treści
Automatyka i pomiary w ciepłownictwie
Firma Schneider Electric została partnerem Konsorcjum Smart Power Grids Polska
Prognoza dla rynku oprogramowania dla smart grid
Opracowano standard dla smart grid
Przyszłość rynku technologii dla smart grid
Inwestycje w technologie smart grid do 2020 przekroczą 80 mld dol.
Przyszłość światowej energetyki według Frost & Sullivan
Energa przystępuje do realizacji pierwszego w Polsce projektu smart grid

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów