Alteams Group otwiera zakład na Pomorzu

W nowej fabryce w Lęborku powstawać będą aluminiowe komponenty dla przemysłu telekomunikacyjnego. Koszt inwestycji wyniesie około 15 mln euro. Budowa zakończy się już w pierwszej połowie 2013 r., a latem ruszy produkcja. W zakładzie znajdzie pracę około 300 osób. Alteams Group ma zakłady produkcyjne w Chinach i Indiach, które obsługują rynek azjatycki oraz w Finlandii, skąd produkty trafiają na rynek skandynawski.

Posłuchaj
00:00

W Lęborku fiński Alteams będzie wytwarzać gotowe do montażu komponenty aluminiowe, wykorzystywane do produkcji sprzętu dla sieci telekomunikacyjnych oraz innych zaawansowanych urządzeń. Odbiorcą produktów będzie m.in. Ericsson oraz NSN. Większość produkcji będzie eksportowana. Cześć trafi do firm z sektora EMS (Electronics Manufacturing Services) w Polsce.

Roczna sprzedaż netto uruchamianego na Pomorzu zakładu Alteams Group ma osiągnąć 30 mln euro. Będzie to jeden z największych projektów produkcyjnych w regionie. Władze Lęborka, chcąc przekonać inwestora do swojej lokalizacji, podjęły działania mające na celu zwolnienie z podatku nieruchomości, gdzie tworzone będą nowe miejsca pracy. W tym zakresie uchwalono odpowiednie regulacje prawne. Ponadto wybrana lokalizacja pozwoli usprawnić dostawy na rynek europejski.

źródło: wyborcza.biz

Powiązane treści
Rhodia zbuduje zakład w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej
Nowe zezwolenia w Pomorskiej SSE
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Przemysł 4.0
Yale Lift Truck wprowadza telemetrię jako standard w wózkach widłowych – większa kontrola, mniej przestojów
Pomiary
Smart-VS EVO - przełamuje zasady systemów wizyjnych dzięki sztucznej inteligencji
Przemysł 4.0
Powstają nowe ciemne fabryki
Bezpieczeństwo
Bezpieczny system – bezpieczne maszyny – bezpieczni ludzie
Przemysł 4.0
Rewolucja w zarządzaniu odpadami jądrowymi: Wielka Brytania inwestuje 9,5 mln funtów w autonomiczne roboty sortujące
Roboty
4NE1 i MiPA – NEURA Robotics wprowadza roboty kognitywne do przemysłu i domu

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów