Siemens i Kuka deklarują chęć współpracy

Firmy Siemens i Kuka przedstawiły plan współpracy, której celem będzie zintegrowanie rozwiązań dla obrabiarek sterowanych numerycznie z oferty tej pierwszej z robotami przemysłowymi Kuka. W ramach kooperacji opracowane zostaną metody implementacji funkcjonalności obrabiarek CNC w robotach, dzięki czemu staną się one alternatywą dla tych maszyn w obróbce obiektów o dużych rozmiarach i tam, gdzie priorytetem jest cena, a nie jakość. Siemens i Kuka będą również pracować nad nowymi technikami obróbki materiałów specjalnych, takich jak kompozyty.

Posłuchaj
00:00

Powiązane treści
KUKA oraz ifm electronic wśród laureatów nagrody "Gazele Biznesu"
Roboty KUKA na Nocy Robotów 2015
Na targach Plastpol KUKA przedstawi robota KR AGILUS
Spotkanie partnerów firmy KUKA
Również Siemens zgłasza chęć przejęcia Alstomu
Siemens weźmie udział w budowie Centrum Innowacyjno-Wytwórczego Nowej Generacji - Digital Lab for Manufacturing
Przekształtniki Robicon Perfect Harmony pod marką Sinamics
KUKA Ideenaustausch 2013 okazją do prezentacji nowego robota
Kuka Systems dwukrotnie wyróżnione przez producentów samochodów
Roboty Kuka wyróżnione nagrodą „red dot”
General Electric, Siemens i ABB wśród 10 wymarzonych pracodawców polskich inżynierów
Siemens najpopularniejszą marką systemów automatyki w Chinach
Siemens świętuje dostarczenie 30-tysięcznego systemu z SIMATIC PCS7
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Silniki i napędy
Modułowe i energooszczędne systemy napędowe NORD dla technologii środowiskowych
Roboty
Chińskie humanoidy zmierzają do Europy. Ant Group finansuje ekspansję Zeroth
Przemysł 4.0
Schneider Electric przejmie Cognite za 3,1 mld dolarów
Przemysł 4.0
Electris zainwestuje blisko 40 mln zł w rozwój zakładu w Białce
Obudowy, złącza, komponenty
Automatyka w logistyce ostatniej mili
Przemysł 4.0
Ponad 40 nowych cyfrowych bliźniaków w fabrykach na całym świecie dzięki firmom Unilever i Accenture

Cyberbezpieczeństwo OT - od technicznego tła do elementu odporności organizacji

Systemy automatyki przemysłowej, budynkowej i infrastrukturalnej przez lata funkcjonowały jako środowiska techniczne, których kluczowym zadaniem było zapewnienie ciągłości działania procesów. Projektowane z myślą o niezawodności i stabilności, pozostawały relatywnie odseparowane od szerszej dyskusji o cyberbezpieczeństwie. Nie oznaczało to jednak, że bezpieczeństwo stanowiło kwestię drugorzędną. Wręcz przeciwnie – było wpisane w samą naturę tych systemów. Dziś zmienia się przede wszystkim to, że zaczynamy tę zależność świadomie identyfikować i wprost nią zarządzać.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów