Siemens weźmie udział w budowie Centrum Innowacyjno-Wytwórczego Nowej Generacji - Digital Lab for Manufacturing
| Gospodarka ArtykułyDigital Lab z siedzibą w Chicago będzie najważniejszym amerykańskim instytutem badawczym zajmującym się zagadnieniami cyfrowego wytwarzania i innowacji w projektowaniu. Będzie współpracować z firmami technologicznymi, producentami z branży obronnej i komercyjnej oraz instytucjami badawczymi z całych Stanów Zjednoczonych. Siemens będzie wyłączonym dostawcą oprogramowania do zarządzania cyklem życia produktu (PLM) jako preferowany partner Digital Lab for Manufacturing.
Prezydent Barack Obama ogłosił, że zgodnie z umową o współpracy z Departamentem Obrony Stanów Zjednoczonych, Digital Lab for Manufacturing otrzyma 70 milionów dolarów. Ogłoszona inwestycja jest częścią działań prezydenta Obamy na rzecz ożywienia w amerykańskim sektorze wytwórczym, tworzenia miejsc pracy, rozwoju gospodarczego oraz przyszłych innowacji. Ze strony przemysłu, sektora akademickiego, instytucji rządowych i partnerów społecznych inwestycji towarzyszyć będzie zaangażowanie o wartości 250 milionów, co daje łączną kwotę 320 milionów dolarów do dyspozycji instytutu.
- Siemens z dumą przyjmuje rolę partnera technologicznego i inwestora Digital Lab - ośrodka mającego pobudzić innowacyjność i odrodzenie się amerykańskiego przemysłu wytwórczego - powiedział Chuck Grindstaff, dyrektor generalny Siemens PLM Software, który był obecny w Białym Domu przy ogłoszeniu komunikatu. - Oprogramowanie firmy Siemens pomaga podnieść produktywność, poprawić efektywność, skrócić czas dotarcia na rynek i zwiększyć elastyczność. Jako wyłączny dostawca rozwiązań PLM i preferowany partner, Siemens zapewni bieżące strategiczne przywództwo oraz kadry, dzięki którym możliwa będzie realizacja potencjału i wizji Digital Lab.
Siemens przekazał niedawno Uniwersytetowi Stanowemu w Youngstown grant o wartości 440 milionów USD, dzięki któremu studenci z centrum innowacji w przemyśle wytwórczym America Makes w Youngstown w stanie Ohio będą mieli dostęp do oprogramowania PLM. Zadaniem ośrodka jest wdrożenie druku trójwymiarowego w amerykańskim przemyśle wytwórczym głównego nurtu oraz udostępnienie studentom możliwości praktycznego korzystania z oprogramowania PLM w takich dziedzinach, jak projektowanie robotów, komputerowe wspomaganie prac inżynierskich i wytwarzanie addytywne.
źródło: Siemens