Awans ZPUE

ZPUE, producent urządzeń dla elektroenergetyki, kolejny raz znalazł się w rankingu "Lista 2000", w którym dziennik "Rzeczpospolita" wymienia firmy najważniejsze dla polskiej gospodarki. Zakład Produkcji Urządzeń Elektrycznych awansował w tym zestawieniu pod względem przychodów ze sprzedaży z miejsca 781, które zajmował w 2011 r., na pozycję 684. Do 14%, czyli o ponad 100% w porównaniu do danych sprzed trzech lat, zwiększył się również udział eksportu w ogólnej sprzedaży ZPUE. Dzięki temu firma znalazła się na 21 miejscu wśród firm, które odnotowały największe wzrosty w eksporcie i na 228 pozycji wśród największych eksporterów.

Dodaj do ulubionych źródeł w Google
Posłuchaj
00:00
Chcesz częściej widzieć nasze artykuły w Google? Dodaj AutomatykaB2B do ulubionych źródeł

Powiązane treści
ZPUE Novatorem 2015
ZPUE dostarczy rozłączniki Tauronowi
ZPUE produkuje "inteligentne" wyłączniki próżniowe
Urządzenia ZPUE w holenderskim porcie
Rozdzielnice ZPUE w Holandii
Produkty ZPUE w Grecji
ZPUE nagrodzony za innowacyjność
ZPUE dwukrotnie wyróżnione
Złoty Medal dla ZPUE
Zmiany w zarządzie ZPUE
Rozbudowa ZPUE
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Silniki i napędy
Koniec przekładni
Przemysł 4.0
NVIDIA i giganci finansowi szykują 500 mld dolarów na infrastrukturę AI
Bezpieczeństwo
Ransomware coraz częściej uderza w przemysł. W II kwartale liczba ataków wzrosła o 12%
Roboty
Rynek robotów humanoidalnych
Przemysł 4.0
Przemysłowa AI przyspiesza konsolidację rynku. Miliardowe przejęcia największych dostawców automatyki
Zasilanie, aparatura nn
Enea inwestuje w bezpieczeństwo energetyczne terminala LNG

Cyberbezpieczeństwo OT - od technicznego tła do elementu odporności organizacji

Systemy automatyki przemysłowej, budynkowej i infrastrukturalnej przez lata funkcjonowały jako środowiska techniczne, których kluczowym zadaniem było zapewnienie ciągłości działania procesów. Projektowane z myślą o niezawodności i stabilności, pozostawały relatywnie odseparowane od szerszej dyskusji o cyberbezpieczeństwie. Nie oznaczało to jednak, że bezpieczeństwo stanowiło kwestię drugorzędną. Wręcz przeciwnie – było wpisane w samą naturę tych systemów. Dziś zmienia się przede wszystkim to, że zaczynamy tę zależność świadomie identyfikować i wprost nią zarządzać.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów