BCC Research o rynku technik skanowania 3D

Jak prognozuje BCC Research wartość światowego rynku technik skanowania trójwymiarowego będzie w kolejnych latach rosła średnio o około 15% rocznie, osiągając w 2018 roku prawie 9 mld dolarów. Obrazowanie 3D będzie popularyzować się w różnych aplikacjach, od przemysłu po rozrywkę, dzięki jego rozwojowi w kierunku poprawy szybkości, wydajności i obniżenia kosztów. Największy popyt utrzyma się na laserowe skanery triangulacyjne, przede wszystkim w przemyśle, gdzie są one używane w automatycznej kontroli jakości.

Posłuchaj
00:00

Głównym rynkiem zbytu urządzeń do obrazowania 3D będzie Ameryka Północna - jego wartość w 2018 r. przekroczy w tym regionie 5 mld dolarów. Zapotrzebowanie na obrazowanie 3D najszybciej będzie rosło w Azji - średnio o ponad 23% rocznie.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
Sterowanie i kontrola - fundamenty automatyki w jeszcze nowszym wydaniu
PLC, HMI, Oprogramowanie
Oprogramowanie GenAI Studio wzmocni rozwój dużych modeli językowych - LLM
Aktualności
Rozwój oświetlenia samolotów
Przemysł 4.0
Dassault Systèmes i Airbus rozszerzają strategiczne partnerstwo
Aktualności
Maszyny do produkcji papieru
Przemysł 4.0
Emerson rozwija DeltaV Mimic: nowa wersja 6.LTS wspiera zaawansowane symulacje cyfrowe
Powiązane treści
Druk 3D - to wcale nie takie proste
Obrazowanie termiczne zyska na integracji
Narzędzia 3D stymulują wzrost na rynku CAD

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów