Hart i Fieldbus Foundation łączą się i tworzą FieldComm

Członkowie Fieldbus Foundation i Hart Communication Foundation przegłosowali połączenie organizacji w celu utworzenia nowej korporacji o nazwie FieldComm Group. Nowa grupa pracować będzie na rzecz inteligentnych urządzeń oraz ich integracji w automatyce. Działalność FieldComm skupi się na propagowaniu i kontynuowaniu rozwoju dwóch protokołów. Pokieruje ona również wdrażaniem nowych oraz częściowo pokrywających się rozwiązań, stanowiąc pojedyncze źródło dla standardu Field Device Integration - narzędzia integracyjnego dla magistrali Hart oraz Fieldbus Foundation.

Posłuchaj
00:00

Nowa korporacja kierowana będzie przez zarząd złożony z przedstawicieli obecnych zarządów każdej z fundacji. Na inaugurującego przewodniczącego został wybrany Hans-Georg Kumpfmueller, prezes oddziału Sensors and Communication w firmie Siemens. Prezesem FieldComm Group mianowano Teda Mastersa pełniącego tę samą funkcję w Hart Foundation.

Według Teda Mastersa, utworzenie nowej grupy daje możliwości budowy na bazie istniejących technologii oraz rozwijania jednolitej przyszłej wizji harmonizacji norm dla automatyzacji przemysłu na świecie. - Jestem podekscytowany możliwością pracy z wybitnymi liderami i wiodącymi technologiami na całym świecie, w celu integrowania inteligencji urządzeń przemysłowych.

FieldComm Group posiada biura w Austin w Teksasie i zacznie działać jako jeden podmiot z dniem 1 stycznia 2015 roku. Do tego czasu Hart Communication Foundation i Fieldbus Foundation będą nadal działać niezależnie.

źródło: Drives & Controls

Powiązane treści
Komunikacja w systemach automatyki przemysłowej - Ethernet vs fieldbus
Grupa FieldComm udostępnia specyfikację FDI
Blog o Foundation Fieldbus
Połączenie Fieldbus Foundation i Hart Comunication Foundation
Odbyło się spotkanie przedstawicieli Fieldbus Foundation
Nowości w specyfikacji Fieldbus Foundation
Współpraca Foundation Fieldbus i ISA na rzecz rozwoju komunikacji bezprzewodowej
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
Nowe inwestycje
Roboty
Rynek robotyki łazików księżycowych przyspiesza: osiągnie wartość 5,8 mld dolarów do 2033 roku
Aktualności
Współpraca ABB i LandingAI
Roboty
Humanoidalny RealBOT pokazuje przyszłość współpracy człowieka z robotem
Aktualności
Nowa fabryka Siemensa
Przemysł 4.0
Festo wprowadza pierwsze urządzenie edge w ekosystemie AX – nowe możliwości dla aplikacji motion i IoT

Autonomiczna intralogistyka – elastyczność, bezpieczeństwo, efektywność

Wymagania w zakresie wydajności i ciągłości procesów sprawiają, że przedsiębiorcy coraz chętniej inwestują w automatyzację intralogistyki. Dynamicznie rozwijającym się obszarem są autonomiczne roboty mobilne (AGV/AMR), które realizują zadania transportowe w sposób skalowalny, bezpieczny i dostosowany do zmiennych warunków środowiska produkcyjnego i magazynowego.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów