WAT z laboratorium sieci EduNet

Czwarte laboratorium EduNet w Polsce zostało uroczyście otwarte na Wojskowej Akademii Technicznej. Jest to kolejna uczelnia w Polsce, gdzie studenci mogą kształcić się, wykorzystując nowoczesne urządzenia dostarczone przez Phoenix Contact. Firma wspólnie z uczelnią opracowała również program nauczania oraz przeszkoliła kadrę uniwersytecką w centrum kompetencyjnym w Niemczech.

Posłuchaj
00:00

EduNet stanowi platformę, która jest wykorzystywana do przekazywania wiedzy pomiędzy uczestniczącymi w projekcie uniwersytetami i firmą Phoenix Contact. Celem jest prowadzenie wspólnych laboratoriów oraz promocja wymiany studentów i kadry profesorskiej. Studenci mogą też pracować nad wspólnymi projektami podczas studiów za granicą na uniwersytetach partnerskich.

W uroczystości otwarcia laboratorium systemów sterowania wzięły udział władze uczelni, wykładowcy WAT oraz przedstawiciele firmy Phoenix Contact - na zdjęciu od prawej: prof. dr hab. inż. Radosław Trębiński - dziekan wydziału, prof. dr hab. inż. Bogdan Zygmunt - kierownik katedry mechatroniki oraz Maciej Merek - prezes firmy Phoenix Contact.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
Rynek ciężkiego sprzętu budowlanego
Aktualności
Zautomatyzowany transport materiałów w intralogistyce – Bosch Rexroth i K.Hartwall łączą siły
Aktualności
Nowy rozdział w OMRON: specjalistyczny zespół od robotyki dla lepszej obsługi klientów
Aktualności
Bosch Rexroth patrzy w przyszłość z optymizmem po trudnym roku finansowym 2024
Aktualności
ABB planuje wydzielenie działu robotyki jako samodzielnej spółki
Roboty
Universal Robots i Mobile Industrial Robots zaprezentują nowe rozwiązania AI dla przemysłu podczas Automate 2025
Powiązane treści
Kolejne labolatorium EduNet już w Polsce
W Poznaniu otwarto laboratorium sieci EduNet
Polskie spotkanie sieci EduNet

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów