Kolejne labolatorium EduNet już w Polsce

Na Wydziale Mechanicznym Technologicznym Politechniki Śląskiej, w Instytucie Automatyzacji Procesów Technologicznych i Zintegrowanych Systemów Wytwarzania, otwarto nową pracownię z obszaru sterowania procesami produkcyjnymi, wyposażoną w sprzęt laboratoryjny przez firmę Phoenix Contact z Wrocławia. Pracownia powstała dzięki podpisaniu przez Wydział Mechaniczny Technologiczny umowy z firmą o przystąpieniu Wydziału do współpracy w ramach sieci EduNet (International Education Network).

Posłuchaj
00:00

W dniu 1 grudnia 2017r., w Centrum Nowych Technologii Politechniki Śląskiej, umowę o współpracy podpisali: ze strony Wydziału Mechanicznego Technologicznego - Dziekan Wydziału, prof. Anna Timofiejczuk, a ze strony firmy Phonix Contact - Prezes, Pan Maciej Merek.

Program EduNet został utworzony jako platforma przepływu wiedzy i doświadczeń pomiędzy uczestniczącymi w nim uczelniami oraz partnerską firmą Phoenix Contact. Ważnym celem programu jest tworzenie sieci podobnie wyposażonych laboratoriów, promocja rozwiązań technologicznych Phoenix Contact, stałe podnoszenie poziomu kształcenia inżynierów automatyków, poprzez profesjonalne szkolenia kadry dydaktycznej, wymianę studentów, prowadzenie wspólnych projektów studenckich podczas ich okresowych studiów za granicą na uniwersytetach partnerskich, a także wzajemne wizyty kadry profesorskiej.

Obecnie w programie EduNet współpracuje ze sobą wiele uczelniami w Polsce i na całym świecie. W Polsce do tej pory do programu przystąpiły: Politechnika Wrocławska (2010r.), Akademia Górniczo - Hutnicza (2011r.), Politechnika Poznańska (2013r.) i w grudniu 2017r. - Politechnika Śląska. Wśród pozostałych partnerów warto tu wymienić uczelnie z Niemiec, Turcji, Węgier, Austrii, Czech, a także Chin, czy Kanady.

Obecnie pracownia została wyposażona w sześć kompletnych zestawów, zawierających zestaw startowy AXC 1050 PN ze sterownikiem AXC 1050, złączem magistrali AXL F BK PN, modułami I/O AXL F DI/DO 16, zasilaczem, oprogramowaniem PC Worx z szybkim uruchomieniem i innymi akcesoriami, a także zarządzalny switch Ethernetowy FL Switch SMCS 8GT, umożliwiający zbudowanie redundantnych i nadających się do diagnostyki sieci Ethernet.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
PLC, HMI, Oprogramowanie
25 lat współpracy Phoenix Contact i Eplan
Aktualności
Stabilny wzrost na rynku obrabiarek
Przemysł 4.0
Pepperl+Fuchs prezentuje Digital Twin Starter Kit na Hannover Messe 2025 – rewolucja w IIoT
Przemysł 4.0
Już za miesiąc Warsaw Industry Automatica 2025
Przemysł 4.0
Swoją efektywność potwierdza pierwszy w Polsce magazyn z robotami Skypod firmy Exotec
Komunikacja
Tauron rozbudowuje system teletransmisyjny
Powiązane treści
WAT z laboratorium sieci EduNet
W Poznaniu otwarto laboratorium sieci EduNet
Polskie spotkanie sieci EduNet

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów