Bezpieczeństwo w przemyśle

Cyberbezpieczeństwo w zakresie użytkowania maszyn i urządzeń - to jeden z głównych z tematów Konferencji Bezpieczeństwa Przemysłowego 2015, która odbyła się pod koniec listopada w Solcu Zdroju. Była to kolejna edycja odbywających się co roku spotkań specjalistów organizowanych przez Stowarzyszenie Klub Paragraf 34.

Posłuchaj
00:00
Andrzej Kozak z Urzędu Dozoru Technicznego

Andrzej Kozak z Urzędu Dozoru Technicznego

Prelekcję dotyczącą tematu przewodniego wygłosił Andrzej Kozak z Urzędu Dozoru Technicznego, który omówił zagrożenia względem systemów IT oraz przemysłowych systemów sterowania bazujących na PLC/SCADA, a także instalacji typu DCS. Zaprezentował on m.in. przykłady ataków dotyczących systemów sterowania pracą rafinerii w Arabii Saudyjskiej, instalacją kontrolującą proces uzdatniania wody pitnej w USA oraz mający miejsce w Niemczech atak na system w branży metalurgicznej.

Tematyka pozostałych 18 prelekcji konferencyjnych była bardzo różnorodna - dotyczyła przykładowo praktycznych aspektów odpowiedzialności prawnej za produkt (LUC-CE Consulting) czy też przyczyn i okoliczności ciężkich wypadków przy pracy (Państwowa Inspekcja Pracy). Wiele z nich nawiązywało również do cyberbezpieczeństwa, które staje się w przemyśle - szczególnie w kontekście integracji automatyki oraz obszaru IT - zagadnieniem kluczowym.

W spotkaniu udział wzięło blisko 120 osób - projektantów maszyn, osób odpowiedzialnych za systemy bezpieczeństwa, pracowników działów utrzymania ruchu oraz służb BHP.  Patronat honorowy nad konferencją objęły UDT, CIOP oraz PIAP, zaś partnerem strategicznym tradycyjnie była firma Siemens.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
ABB z nową ofertą usług
Aktualności
Nowoczesna sortownia DPD Polska zwiększy efektywność obsługi małych przesyłek
Silniki i napędy
WEG zwiększy zdolności produkcji silników elektrycznych we Włoszech
Aktualności
Rynek środków smarnych powoli pnie się w górę
PLC, HMI, Oprogramowanie
25 lat współpracy Phoenix Contact i Eplan
Aktualności
Stabilny wzrost na rynku obrabiarek
Powiązane treści
Jak poprawić bezpieczeństwo pracowników?
Automatyka zapewnia bezpieczeństwo transportu kolejowego
Rynek systemów bezpieczeństwa - prognoza do 2020 roku

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów