Nowa klasa patronacka w Starachowicach

Od września 2016 roku w Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach powstanie nowa klasy patronacka w zawodzie operator obrabiarek skrawających. O powołaniu klasy zadecydowali przedstawiciele Powiatu Starachowickiego, Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Starachowice" oraz przedsiębiorców z takich firm, jak Starpol, Perfopol, Elruz i Odlewnie Polskie. Uczniowie będą kształceni w systemie dualnym, tzn. zajęcia teoretyczne będą się odbywać w szkole, a praktyczne w zakładach pracy, w których będą mogli w przyszłości znaleźć zatrudnienie. Wstępnie zaplanowano, że klasa liczyć będzie 26 osób.

Posłuchaj
00:00

Od  września 2015 r. w Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach działa klasa patronacka firmy MAN licząca 16 uczniów. Kształcą się oni w zawodzie elektromechanik pojazdów samochodowych.

Powiązane treści
Powiększono SSE Starachowice
Promet inwestuje w SSE Starachowice
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie, aparatura nn
Magazynowanie energii w sprężonym powietrzu
Roboty
Humanoidy wchodzą na linie produkcyjne. UBTECH rozpoczyna pierwsze masowe wdrożenie robotów Walker S2
Komunikacja
Partnerstwo Elmark Automatyka i Milesight: Bezprzewodowe rozwiązania LoRaWAN dla monitoringu przemysłowego
Aktualności
„C.A.R.E.E.R.” 2025 by Rockwell Automation
Aktualności
Rynek czujników zbliżeniowych
Roboty
Roboty Astorino w szkołach: trzyletnia inicjatywa łącząca edukację techniczną z przemysłem

Autonomiczna intralogistyka – elastyczność, bezpieczeństwo, efektywność

Wymagania w zakresie wydajności i ciągłości procesów sprawiają, że przedsiębiorcy coraz chętniej inwestują w automatyzację intralogistyki. Dynamicznie rozwijającym się obszarem są autonomiczne roboty mobilne (AGV/AMR), które realizują zadania transportowe w sposób skalowalny, bezpieczny i dostosowany do zmiennych warunków środowiska produkcyjnego i magazynowego.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów