Merx Polska wdrożył oprogramowanie MES

Firma Merx Polska zajmująca się precyzyjną obróbką metali wdrożyła system informatyczny MES. Głównym celem wdrożenia było zwiększenie produktywności urządzeń, minimalizacja przestojów i awarii oraz zwiększenie świadomości w obszarze optymalizacji procesu produkcji u operatorów maszyn CNC. System dostarcza informacji o czasie pracy, przestojach i mikroprzestojach, wydajności oraz wielkości produkcji w kontekście stanu maszyny, czasu (np. zmian roboczych) czy produktu (zlecenia). Wylicza on w czasie rzeczywistym różne wskaźniki, w tym OEE.

Posłuchaj
00:00

Projekt wdrożenia MES rozpoczął się we wrześniu zeszłego roku, a wykorzystanie systemu było możliwe na początku stycznia. Korzysta z niego obecnie 32 operatorów maszyn i menedżerów. W drugim kwartale tego roku firma planuje podłączenie do systemu 10 nowo zakupionych maszyn oraz 12 urządzeń pracujących w innej lokalizacji.

Merx Polska specjalizuje się w produkcji części do maszyn i pojazdów samochodowych, części dla branży medycznej, samolotowej, kolejowej oraz różnych urządzeń przemysłowych. Wśród jej klientów są m.in. Solaris, Hutchinson, Volvo oraz PerkinElmer. Firma dysponuje dużym parkiem maszynowym CNC bazującym na urządzeniach marki Fanuc, Siemens i Mazatrol. Za projekt wdrożenia aplikacji MES odpowiedzialna była firma DSR.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
Sterowanie i kontrola - fundamenty automatyki w jeszcze nowszym wydaniu
PLC, HMI, Oprogramowanie
Oprogramowanie GenAI Studio wzmocni rozwój dużych modeli językowych - LLM
Aktualności
Rozwój oświetlenia samolotów
Przemysł 4.0
Dassault Systèmes i Airbus rozszerzają strategiczne partnerstwo
Aktualności
Maszyny do produkcji papieru
Przemysł 4.0
Emerson rozwija DeltaV Mimic: nowa wersja 6.LTS wspiera zaawansowane symulacje cyfrowe
Powiązane treści
Rynek systemów MES będzie rósł o ponad 12% rocznie
Systemy MES w Polsce
MES, czyli jak wskoczyć na wyższy poziom

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów