Już w maju druga edycja konferencji Automotive

W dniach 10-11 maja 2016 r. we Wrocławiu odbędzie się druga edycja Konferencji Naukowo-Technicznej AUTOMOTIVE. Organizatorzy i partnerzy wydarzenia zapraszają do udziału specjalistów oraz menedżerów z branży motoryzacyjnej i przemysłu samochodowego. Uczestnicy będą mieli okazję poznania najnowszych technologii stosowanych przy produkcji samochodów w Polsce i na świecie. Kolejne zagadnienia poruszane będą w ramach bloków tematycznych: Cyfrowa Fabryka, Nowoczesne Systemy Produkcji, Dobre Praktyki na Rynku Automotive, Bezpieczeństwo w Zakładach Produkcyjnych oraz Monitoring i Diagnostyka.

Posłuchaj
00:00

Podczas konferencji prezentowane będzie m.in. w jaki sposób dokonano robotyzacji w wybranych zakładach przemysłu samochodowego, jakie koncepcje i technologie napędzają przemysł motoryzacyjny na świecie i w jaki sposób sztuczna inteligencja coraz śmielej wkracza do zakładów produkcyjnych. Wśród poruszanych tematów znajdą się m.in. "Digital Factory na przykładzie zakładu VW Motor", "Robotyzacja elementem czwartej rewolucji przemysłowej", "Nowoczesne systemy produkcji", "Sztuczna inteligencja jako narzędzie Smart Production", "Cyberbezpieczeństwo wyzwaniem zakładów produkcyjnych". a także wiele innych odnoszących się do bezpieczeństwa, zarządzania produkcją, diagnostyki i transportu.

Partnerem technologicznym konferencji jest firma Siemens, a partnerem merytorycznym Związek Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych. Patronat honorowy sprawują: Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Przemysłowy Instytut Motoryzacji (PIMOT), Politechnika Wrocławska, TÜV NORD oraz Urząd Dozoru Technicznego. Partnerami konferencji są firmy AIUT, AutoID, AUTOMATECH, DB Energy, KUKA, MJ Group i THEUSLED.

Powiązane treści
IoT gateway a traceability w branży automotive
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Przemysł 4.0
Produkcja sprzedana przemysłu w Polsce w 2025 roku przekroczyła 1,7 bln zł
Przemysł 4.0
Danfoss przejmuje firmę Alfagomma, tworząc globalnego lidera w dziedzinie przesyłu płynów
Zasilanie, aparatura nn
Siemens zainwestuje 300 mln euro w produkcję rozdzielnic dla przemysłu i centrów danych
Roboty
Roboty humanoidalne wychodzą z laboratoriów. Kto wygra globalny wyścig o standardy?
Przemysł 4.0
Polska otwiera drogę do budowy Gigafabryki AI. Rząd przyjął uchwałę gwarantującą wielomilionowe inwestycje w moc obliczeniową
Przemysł 4.0
Wielka inwestycja Airbusa w Krakowie. Rusza budowa centrum inżynieryjnego

Cyberbezpieczeństwo OT - od technicznego tła do elementu odporności organizacji

Systemy automatyki przemysłowej, budynkowej i infrastrukturalnej przez lata funkcjonowały jako środowiska techniczne, których kluczowym zadaniem było zapewnienie ciągłości działania procesów. Projektowane z myślą o niezawodności i stabilności, pozostawały relatywnie odseparowane od szerszej dyskusji o cyberbezpieczeństwie. Nie oznaczało to jednak, że bezpieczeństwo stanowiło kwestię drugorzędną. Wręcz przeciwnie – było wpisane w samą naturę tych systemów. Dziś zmienia się przede wszystkim to, że zaczynamy tę zależność świadomie identyfikować i wprost nią zarządzać.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów