Grupa Bosch zaprezentowała wyniki
| Gospodarka ArtykułyW ubiegłym tygodniu Grupa Bosch zorganizowała konferencję, na której zaprezentowała swoje wyniki, osiągnięcia i zamierzenia. Grupa osiągnęła w Polsce w 2015 roku obrót w wysokości 4,6 mld złotych. Przejęcie całości udziałów w spółce BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego spowodowało zwiększenie obrotów koncernu aż o 73%. Pomijając efekt konsolidacji, Bosch w Polsce zanotował znaczny wzrost obrotów o 5,3% w porównaniu do roku poprzedniego.
Na świecie, pomimo utrzymującej się umiarkowanej koniunktury gospodarczej, w 2015 roku Grupa Bosch osiągnęła rekordowe w swojej historii obroty w wysokości 70,6 mld euro, czyli o 44% wyższe niż w roku 2014. Powodem tak dynamicznego rozwoju było, poza wysokim organicznym wzrostem, przejęcie całości udziałów spółek BSH Hausgeräte oraz Automotive Steering. Pomijając konsolidację, nominalny wzrost obrotów wyniósł 10%. Do tak pozytywnego wyniku przyczyniły się także kursy wymiany walut.
Rok 2015 był najbardziej udany dla spółki BSH. BSH Hausgeräte GmbH po raz kolejny odnotowała znaczny wzrost obrotów i zakończyła rok z całkowitym przychodem na poziomie 12,6 mld euro, co stanowi wzrost o prawie 11%. W historii firmy był to rok jeden z najbardziej udanych, a wyniki BSH wysunęły Grupę Bosch na drugie miejsce w globalnym rankingu producentów AGD.
W Polsce Grupa Bosch jest obecna od 1992 r. i jest reprezentowana przez 3 spółki: Robert Bosch Sp. z o.o., Bosch Rexroth Sp. z o.o. oraz BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. Bosch prowadzi w Polsce działalność w 4 lokalizacjach: w Warszawie (siedziby spółek), Wrocławiu, Łodzi i Rzeszowie (fabryki). W 2015 roku Grupa Bosch w Polsce zatrudniała około 4600 pracowników (stan na dzień 31.12.2015). Od roku 2014 Bosch corocznie otrzymuje tytuł TOP Employers Polska dla najlepszych pracodawców w kraju.
źródło: Bosch