W Polsce szybko rośnie moc odnawialnych źródeł energii

Urząd Regulacji Energetyki poinformował, że na koniec czerwca 2016 r. rejestr odnawialnych źródeł energii w Polsce obejmował obiekty o łącznej mocy 8241,4 MW. Na koniec 2015 r. wartośc ta wynosiła 6970 MW.  W I kw. br. przyłączono do sieci OZE o potencjale blisko 860 MW, a ich całkowita moc wzrosła na koniec marca do 7 829,3 MW. W pierwszym półroczu 2016 w rejestrze URE przybyło zatem źródeł o mocy 1,271 GW. Uwzględniono tu jednak również inwestycje zrealizowane w końcu roku 2015.

Posłuchaj
00:00

W I półroczu br. najwięcej przybyło elektrowni wiatrowych - 1078 MW z 4582 MW na koniec 2015 r. do 5660 MW na koniec czerwca. W przypadku źródeł biomasowych odnotowano przyrost o 150,4 MW, z 1122,6 MW do 1273,1 MW. Biogazownie zwiększyły potencjał o 16,5 MW - z 212,5 MW do 229 MW, natomiast moc elektrowni fotowoltaicznych wzrosła o 20,8 MW z 71 MW na koniec 2015 r. do 91,8 MW na koniec czerwca br. Elektrownie wodne zwiększyły swoje możliwości tylko o 5,6 MW - z 981,8 do 987,4 MW.

gramwzielone.pl

Powiązane treści
Hamuje przyrost mocy odnawialnych źródeł energii
Gwałtownie zmalały światowe inwestycje w OZE
W Polsce działa blisko 3 tys. mikroinstalacji OZE
Google największym przemysłowym odbiorcą energii z OZE
Odnawialne źródła energii w Polsce przekroczyły już moc 6,5 GW
W Płocku powstanie ośrodek badań innowacji technicznych i energii odnawialnej
Słaby rok w polskiej energetyce odnawialnej
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie, aparatura nn
Nowa linia elektroenergetyczna PSE
Komunikacja
Nowy system łączności Enei
Aktualności
Rozbudowa zakładu w Mławie
Obudowy, złącza, komponenty
TraceParts i Leo AI przedefiniują wyszukiwanie części do projektów
Zasilanie, aparatura nn
PGE buduje magazyn energii
Aktualności
Niedobór infrastruktury magazynowej w Europie przekracza wartość 150 mld euro

Fiix – system CMMS do cyfrowego zarządzania utrzymaniem ruchu w każdym środowisku przemysłowym

Systemy CMMS wciąż są kojarzone z rozwiązaniami dedykowanymi wyłącznie największym zakładom przemysłowym. Tymczasem wyzwania związane z zarządzaniem utrzymaniem ruchu występują również w mniejszych przedsiębiorstwach, dysponujących zaledwie kilkoma maszynami.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów