Wrocławska "Fabryka Przyszłości" już po raz trzeci

W połowie października we Wrocławiu odbyła się trzecia edycja konferencji "Fabryka Przyszłości - w drodze do Przemysłu 4.0". Dwudniowe przedsięwzięcie organizowane jest przez cztery firmy mające siedziby w stolicy Dolnego Śląska i jej okolicach - Balluff, Fanuc Robotics, Lapp Kabel oraz Wago.

Posłuchaj
00:00

Idea konferencji, która już na stałe zagościła w kalendarzach automatyków, jest od początku jej organizowania stała. Spotkanie jest podzielone na dwie części - plenarną, która tym razem odbywała się w Narodowym Centrum Muzyki, oraz sesje technologiczne w siedzibach organizatorów. Te ostatnie miały miejsce w trzech firmach - tj. Balluff, Fanuc Robotics oraz Wago.

W trakcie sesji plenarnej omówione zostały trendy i kierunki rozwoju systemów sterowania, zaprezentowano też raport dotyczący innowacyjności polskiej gospodarki, a także dyskutowano o szansach i zagrożeniach, jakie stoją dzisiaj przed branżą przemysłową. Sporo uwagi poświęcono również kwestiom odpowiedniego wykształcenia pracowników oraz rozwojowi edukacji. Pierwszego dnia zostały także ogłoszone wyniki konkursu prac studenckich "Fabryka Przyszłości".

Drugi dzień konferencji to przede wszystkim sesje technologiczne, podczas których zaprezentowano m.in. rozwiązania takie jak systemy komunikacyjne, systemy MES wykorzystujące komunikację RFID oraz robotykę przemysłową. Prezentacje technologii były prowadzone m.in. w kontekście monitorowania i zarządzania produkcją przy jednoczesnym ograniczaniu kosztów działalności, w tym zużycia energii.

Omawiana konferencja kierowana jest do przedstawicieli utrzymania ruchu, projektantów automatyki przemysłowej, inżynierów produkcji, szefów produkcji, dyrektorów technicznych, integratorów systemów sterowania, a także reprezentantów działów planowania i rozwoju. W trzeciej edycji spotkania wzięło udział blisko 200 takich osób.

Na zdjęciu głównym - Paweł Stefański, prezes firmy Balluff.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Roboty
LG przejmuje Bear Robotics
Roboty
Nowa era personalizacji: robot odręcznie pisze kartki dzięki technologii igus
Roboty
Minirobot do wirtualnych biopsji i wewnętrznych skanów 3D
Aktualności
Czy w Polsce zniknie problem z infrastrukturą dla samochodów elektrycznych?
Aktualności
AIUT zaprezentuje najnowsze rozwiązania IoT i systemy wbudowane na targach Hannover Messe 2025
Roboty
Chiny zainwestują ponad 100 miliardów dolarów w robotykę i zaawansowane technologie
Powiązane treści
"Fabryka Przyszłości" po raz czwarty
Konferencja "Fabryka Przyszłości w drodze do Przemysłu 4.0"

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów