Komunikacja w nowoczesnej energetyce

| Gospodarka Komunikacja

Sprawnie realizowany proces komunikacji oraz gwarancja dostarczenia danych odgrywa coraz większe znaczenie w dzisiejszej energetyce. Stworzenie efektywnej infrastruktury dla magistrali stacyjnej, a także zapewnienie łączności dla kanału inżynierskiego to najczęstsze problemy inżynierów odpowiedzialnych za projekty nowych i modernizowanych obiektów energetycznych. Elmark Automatyka zaprasza na cykl seminariów poświęcony transmisji danych w nowoczesnych systemach energetyki.

Komunikacja w nowoczesnej energetyce

Coraz szerszym zastosowaniem cieszy się standard IEC 61850, co wiąże się z dodatkowymi wyzwaniami w obszarze transmisji danych. Te najbardziej istotne to priorytetyzacja ruchu GOOSE, wybór mechanizmu redundancji, wizualizacja stanu sieci Ethernet i automatyki stacyjnej z wykorzystaniem protokołu MMS. Powyższe zagadnienia omówione zostaną podczas cyklu seminariów poświęconych komunikacji w sektorze energetycznym. Integralną częścią każdego spotkania będą warsztaty, na których będzie można na żywo zapoznać się z praktycznym zastosowaniem i konfiguracją poszczególnych rozwiązań.

Spotkania dedykowane są inżynierom na co dzień pracującym z infrastrukturą komunikacyjną w energetyce i odpowiedzialnym za jej integrację. Przeznaczone są także dla inżynierów systemów zabezpieczeń i telemechaniki, projektantów oraz kierowników odpowiedzialnych za nadzór i zarządzanie infrastrukturą.

Terminarz seminariów:
24 stycznia 2017 r. - Katowice, Hotel angelo by Vienna House, ul. Sokolska 24;
26 stycznia 2017 r. - Poznań, Hotel Mercure, ul. Roosevelta 20;
31 stycznia 2017 r. - Warszawa, Hotel Puławska Residence, ul. Puławska 361;
2 lutego 2017 r. - Gdańsk, Qubus Hotel Gdańsk, ul. Chmielna 47 - 52.

Więcej informacji: www.elmark.com.pl/komunikacja-w-nowoczesnej-energetyce-cykl-seminariow

źródło: Elmark Automatyka