Wielton przejmuje niemieckiego producenta naczep - Grupę Langendorf

| Gospodarka Artykuły

Firma Wielton przejęła 80% udziałów niemieckiej Grupy Langendorf, producenta między innymi naczep, wywrotek, transporterów prefabrykatów budowlanych i szkła technicznego oraz pojazdów specjalnych. W wyniku transakcji wartej 5,3 mln euro Grupa Wielton zwiększy roczne przychody o 200 mln zł. Do końca 2022 roku polski producent przejmie pozostałe 20% udziałów Langendorfa. Akwizycja ma umożliwić Wieltonowi szybkie wejście na rynek niemiecki, przy jednoczesnym umocnieniu trzeciej pozycji w Europie.

Wielton przejmuje niemieckiego producenta naczep - Grupę Langendorf

Langendorf będzie sprzedawał swoje produkty w Niemczech i na dotychczasowych rynkach nadal pod własną marką, która ma ponad 125-letnią tradycję i cieszy się bardzo dobrą, międzynarodową renomą. W produkcji naczep firma ma już 70-letnie doświadczenie. Posiada unikalne know-how w zakresie budowy specjalistycznych wywrotek, w tym pojazdów izolowanych oraz transporterów do przewozu szkła i prefabrykatów. Dysponuje 45 wysokospecjalistycznymi punktami serwisowymi w Niemczech i w krajach europejskich.

Langendorf jest w Niemczech liderem w segmencie pojazdów do przewozu szkła i ma 57-procentowy udział w rynku. W pierwszym kwartale br. miał w Niemczech czwartą pozycję pod względem sprzedaży wywrotek. W 2016 roku na drogi wyjechało 1000 pojazdów wyprodukowanych w zakładach w Waltrop.

Sprzedaż Langendorfa w 53% realizowana jest na rynku niemieckim. Pozostałe 47% produkcji trafia do Włoch, Polski, Norwegii, Holandii, Szwajcarii, Austrii, Francji, Japonii oraz Singapuru. Średnie roczne przychody grupy to 48 mln euro.

źródło: WNP