W Goleniowie powstaje nowa fabryka sia Abrasives

| Gospodarka Artykuły

W Goleniowskim Parku Przemysłowym należąca do Grupy Bosch spółka sia Abrasives Polska prowadzi rozbudowę zakładu produkcji materiałów ściernych. Rozpoczęta w styczniu inwestycja realizowana jest zgodnie z planem. Część budynków - hala wysyłki, hala magazynowa i hala produkcyjna - będzie gotowa do końca lipca, a całość oddana będzie do użytku do końca października bieżącego roku. Rozbudowa zakładu sia Abrasives w Goleniowie prowadzona jest przez firmę Strabag.

W Goleniowie powstaje nowa fabryka sia Abrasives

W ramach rozbudowy powstanie nowa część konfekcyjno-produkcyjna, magazyn wysokiego składowania oraz obiekty towarzyszące, m.in. budynek biurowo-socjalny. Łączna kubatura nowych budynków wyniesie 260 343 m³, a całkowita powierzchnia 24 522 m².

Sia Abrasives z siedzibą we Frauenfeld jest jednym z trzech największych na świecie producentów nasypowych materiałów ściernych i systemów szlifowania. Polski oddział firmy znajduje się w Goleniowie koło Szczecina i zajmuje się przetwarzaniem, konfekcjonowaniem i dystrybucją systemów szlifowania w Polsce i krajach bałtyckich. Do nowej fabryki w Goleniowie spółka przeniesie przetwarzanie i konfekcjonowanie systemów szlifowania oraz magazynowanie materiałów bazowych obecnie zlokalizowane w Szwajcarii. W Polsce sia Abrasives zatrudnia 132 osoby - stan na 31.12.2016.

źródło Bosch

Zobacz również